НБУ припинить карбувати монети номіналу 1, 2, 5 та 25 коп

НБУ припинить карбувати монети номіналу 1, 2, 5 та 25 коп

Для спрощення розрахунків встановлюватимуться правила заокруглення загальної суми покупки

НБУ припинить карбувати монети номіналу 1, 2, 5 та 25 коп
Фото: НБУ

Національний банк України припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок та планує завершити їх обіг за два роки, а також встановлює правила заокруглення загальної суми покупки, йдеться у повідомленні на сайті  регулятора.

Відповідні норми містяться у Постанові правління НБУ «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів».

Водночас у НБУ повідомляють, що всі зазначені номінали розмінних монет і надалі залишатимуться в обігу і продовжуватимуть виконувати функцію засобу платежу. Проте у подальшому готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів.

Так, для спрощення розрахунків НБУ встановлю правила заокруглення загальної суми покупки, зокрема, сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок, а сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

НБУ припинить карбувати монети дрібним номіналом – від 1 до 25 коп
Фото: НБУ

Водночас під час безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюватиметься.
«Населення і надалі зможе використовувати розмінні монети дрібних номіналів, а торговельна мережа – встановлювати маркетингові ціни, які закінчуються на 99 коп.», – йдеться у повідомленні.

Так, у разі наявності у покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а у разі наявності таких монет у продавця, він може видати покупцеві решту цими номіналами.

Нагадаємо, сьогодні НБУ презентував й нові монети номіналом 1, 2, 5 та 10 грн.

НБУ припинить карбувати монети дрібним номіналом – від 1 до 25 коп
Фото: НБУ

Підсумовуючи ефект від оголошених рішень НБУ, в. о. голови Національного банку Яків Смолій зазначив: «Якщо екстраполювати ці рішення на сьогоднішню структуру готівки в обігу, з нього зникне майже 47% від загальної кількості монет в обігу – це понад 8 млрд монет дрібних номіналів. Водночас більш ніж 1 млрд банкнот буде замінено монетами. Тож середня кількість монет, що припадають на одного українця, скоротиться вдвічі, а банкнот в обігу стане на 40% менше. І цей ефект ми побачимо вже через два-три роки».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло