mind
Суд зобов’язав Коломойського і Боголюбова надати інформацію по операціях ПриватБанку на $1,9 млрд

Суд зобов’язав Коломойського і Боголюбова надати інформацію по операціях ПриватБанку на $1,9 млрд

Кошти були перераховані шахрайським способом 46-ти українським компаніям на підставі підроблених кредитних угод

Суд зобов’язав Коломойського і Боголюбова надати інформацію по операціях ПриватБанку на $1,9 млрд
Фото УНIАН

Високий суд Лондона виніс рішення, яке зобов'язує компанії, пов'язані з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, деталізувати інформацію про операції з коштами ПриватБанку (Київ), отриманими від інших осіб, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Йдеться про структури Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd.

Раніше ПриватБанк подав позов проти Коломойського і Боголюбова, а також пов'язаних з ними осіб – Teamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited, Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd.

У позовній заяві банку йдеться, що відповідачі вчинили шахрайські дії з перерахування ПриватБанком, тоді ще підконтрольним Коломойському і Боголюбову, близько $1,9 млрд 46-ти українським структурам на підставі підроблених кредитних угод, після чого зазначені кошти були перераховані шостому, сьомому і восьмому відповідачу – Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd. відповідно. Також згадується постачання за підробленими угодами великих партій товарів і устаткування.

Після розгляду позовної заяви суд 19 грудня 2017 року видав указ про заморожування коштів відповідачів.

Слідом за рішенням суду, позивач 13 лютого 2018 року подав заяву з вимогою розкрити компаніями Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd. інформацію про активи більш GBP 25тис., оскільки таке розкриття було б, на думку позивача, справедливим і доцільним в рамках рішення суду.

Відповідно суд за підсумками засідань на початку березня ухвалив: «Шостий, сьомий і восьмий відповідач повинні деталізувати, наскільки це можливо, дату повернення отриманих коштів або, якщо така дата не розглядалася, пояснити чому».

Раніше повідомлялося, що залучена владою України в 2017 році компанія Kroll за підсумками форензик аудиту ПриватБанку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації наприкінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в $5,5 млрд.

ПриватБанк в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також компаній Teamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited, Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або знаходяться під їх контролем.

Позивач домігся, що суд видав наказ про арешт по всьому світу активів екс-власників банку Коломойського і Боголюбова і зазначених шести компаній на суму більше $2,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті