Суд зобов’язав Коломойського і Боголюбова надати інформацію по операціях ПриватБанку на $1,9 млрд
Кошти були перераховані шахрайським способом 46-ти українським компаніям на підставі підроблених кредитних угод

Високий суд Лондона виніс рішення, яке зобов'язує компанії, пов'язані з Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, деталізувати інформацію про операції з коштами ПриватБанку (Київ), отриманими від інших осіб, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Йдеться про структури Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd.
Раніше ПриватБанк подав позов проти Коломойського і Боголюбова, а також пов'язаних з ними осіб – Teamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited, Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd.
У позовній заяві банку йдеться, що відповідачі вчинили шахрайські дії з перерахування ПриватБанком, тоді ще підконтрольним Коломойському і Боголюбову, близько $1,9 млрд 46-ти українським структурам на підставі підроблених кредитних угод, після чого зазначені кошти були перераховані шостому, сьомому і восьмому відповідачу – Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd. відповідно. Також згадується постачання за підробленими угодами великих партій товарів і устаткування.
Після розгляду позовної заяви суд 19 грудня 2017 року видав указ про заморожування коштів відповідачів.
Слідом за рішенням суду, позивач 13 лютого 2018 року подав заяву з вимогою розкрити компаніями Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd. інформацію про активи більш GBP 25тис., оскільки таке розкриття було б, на думку позивача, справедливим і доцільним в рамках рішення суду.
Відповідно суд за підсумками засідань на початку березня ухвалив: «Шостий, сьомий і восьмий відповідач повинні деталізувати, наскільки це можливо, дату повернення отриманих коштів або, якщо така дата не розглядалася, пояснити чому».
Раніше повідомлялося, що залучена владою України в 2017 році компанія Kroll за підсумками форензик аудиту ПриватБанку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації наприкінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в $5,5 млрд.
ПриватБанк в грудні 2017 року подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також компаній Teamtrend Limited, Trade Point Agro Limited, Collyer Limited, Rossyn Investing Corp, Milbert Ventures Inc і ZAO Ukrtransitservice Ltd., які імовірно їм належать або знаходяться під їх контролем.
Позивач домігся, що суд видав наказ про арешт по всьому світу активів екс-власників банку Коломойського і Боголюбова і зазначених шести компаній на суму більше $2,5 млрд.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].