mind
Британія на Радбезі ООН звинувачує Росію в застосуванні хімічної зброї

Британія на Радбезі ООН звинувачує Росію в застосуванні хімічної зброї

Росія звинувачує в розробці нервово-паралітичного газу «Новичок» Великобританію

Британія на Радбезі ООН звинувачує Росію в застосуванні хімічної зброї
Фото news.un.org

На екстреному засіданні Ради Безпеки ООН заступник постійного представника Великобританії Джонатан Аллен заявив, що Росія порушила Міжнародну конвенцію ООН про заборону використання хімічної зброї, отруївши екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньку нервово-паралітичним газом, передає Центр новин ООН.

«Уряд РФ несе відповідальність за спробу вбивства Сергія Скрипаля та його доньки. Крім того, ще й за те, що вони піддали небезпеці британських громадян у Солсбері. Це був не звичайний злочин. Це було неправомірне використання сили, порушення статті 2 Статуту ООН», – сказав Аллен.

Він наголосив, що Росія не надала британській стороні задовільних пояснень щодо інциденту в Солсбері в відведений Лондоном термін. Таким чином, зазначив дипломат, можна припустити, що Росія «втратила контроль над нервово-паралітичною речовиною».

До того ж, Росія заявила про знищення задекларованих запасів хімічної зброї у вересні 2017 року, на десять років пізніше, ніж того вимагала конвенція, і ні словом не обмовилася про нервово-паралітичну речовину «Новичок».

При цьому постпред РФ при ООН Василь Небензя заявив, що його країна не вела розробки газу «Новичок». Він зазначив, що нові хімічні сполуки, в тому числі газ «Новичок», були розроблені в західних країнах за участю вивезених колишніх радянських вчених. Він назвав «найбільш вірогідним джерелом походження цього хімікату» Великобританію. За його словами, Британія має формулу і зразки газу «Новачок», й тому «сама здатна його виробляти».

Небендзя заявив, що Росія готова до ретельного розслідування справи про отруєння Скрипаля. «Раз уже нас звинуватили в порушенні статуту ООН – іншого шляху немає».

Він вимагав надати незаперечні докази, які вказують на причетність Росії до даної «резонансної справи». «Без цієї заяви про наявність незаперечних даних у розрахунок прийматися не будуть», – підкреслив російський дипломат. А якщо доказів немає – вимагав звернутися до технічного секретаря ОЗХЗ для проведення незалежного лабораторного аналізу.

Головним аргументом проти причетності РФ Небендзя називає відсутність будь-якого мотиву. «Для чого Росії було труїти Скрипаля напередодні президентських виборів, незадовго до чемпіонату світу з футболу, якщо він після розслідування справи, засудження, відбуття терміну, помилування і видачі британській владі не становив ніякої загрози для нашої країни?» – запитав постпред.

Позицію Британії про те, що за отруєнням Скрипаля стоїть Росія, також підтримала постпред США Ніккі Хейлі. «США вважають, що Росія несе відповідальність за атаку на двох осіб із застосуванням нервово-паралітичного речовини», – заявила вона, підкресливши, що «США повністю підтримують Великобританію».

Нагадаємо, що 14 березня прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та звинуватила Москву в незаконному застосуванні сили на території Сполученого Королівства.

4 березня колишній російський полковник ГРУ Сергій Скрипаль і його донька Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі в Солсбері. Скрипаль з донькою досі знаходяться в реанімації в критичному стані.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті