Верховна Рада зареєструвала антирейдерський закон
Рада шукає шляхи для вирішення проблеми аграрного і земельного рейдерства

Верховна Рада України 14 березня 2018 року зареєструвала законопроект №8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству», покликаний мінімізувати аграрне й земельне рейдерство. Про це повідомив голова земельної підкомітету Аграрного комітету ВР Олег Кулініч на своїй сторінці у Facebook.
«Після того, як у ВРУ був провалений президентський законопроект №7363, який містив ряд антирейдерських норм, потрібно шукати інші законодавчі шляхи для вирішення проблеми аграрного й земельного рейдерства, яка сама по собі нікуди не зникла. Розуміючи це, ми разом з представниками майже всіх фракцій і груп ВРУ зареєстрували в парламенті окремий законопроект на цю тему», – зазначив депутат.
Законопроект пропонує наступні нововведення:
- автоматизація взаємодії між Державним земельним кадастром та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно для запобігання випадків подвійної реєстрації договорів оренди землі;
- протидія підробці документів, що надаються для реєстрації, за рахунок можливості власнику земельної ділянки та учаснику господарського товариства підписати у нотаріуса документ, за яким будь-які дії з управління цим об'єктом, або земельною ділянкою, або часткою в статутному капіталі, повинні відбуватися по нотаріальним договорами (своєрідний арешт на майно з ініціативи власника);
- оцифровка всіх наявних у Госгеокадастрі відомостей про раніше видані державні акти і зареєстровані договори оренди та внесення цих відомостей до кадастру (ми маємо величезну кількість прав на землю, зареєстрованих на паперових носіях до 2004 року, і цієї інформації в електронному вигляді немає);
- внесення відомостей до кадастру можна буде здійснити он-лайн;
- надання можливості отримати будь-яку інформацію з Державного земельного кадастру в електронній формі;
- зміна процедури продовження договорів: договори оренди будуть двох видів – з пролонгацією і без пролонгації;
- збільшення гарантійного внеску для учасників земельних торгів з 5% до 50% річної орендної плати і заборона зменшувати орендну плату, встановлену за результатами аукціону, після укладення договору оренди. Це унеможливить ситуацію, коли учасники торгів фактично зривають аукціон, спочатку пропонуючи явно завищену орендну плату, а потім відмовляючись підписувати договір.
Антирейдерський законопроект №8121 зареєстровано у Верховній Раді!!! Як я повідомляв, я та інші члени Аграрного...
Опубликовано Олегом Кулінічем 14 березня 2018 р.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].