Верховна Рада призначила нового омбудсмена з прав людини

Верховна Рада призначила нового омбудсмена з прав людини

Ним стала народний депутат від «Народного фронту» Людмила Денисова

Верховна Рада призначила нового омбудсмена з прав людини
Фото: facebook denisovamlsp

Верховна Рада призначила уповноваженого з прав людини народного депутата з фракції «Народний фронт» Людмилу Денисову, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Таке рішення відкритим голосуванням підтримали 280 народних депутатів на пленарному засіданні в четвер.

Як зазначає агентство, новообраний омбудсмен заявила, що вже написала відповідну заяву про припинення членства в партії «Народний фронт». Крім того, вона нагадала, що, згідно із законом про уповноваженого з прав людини, не можна приймати присягу омбудсмена, поки вона є «членом партії і за сумісництвом народним депутатом».

Раніше процедура призначення омбудсмена передбачала голосування бюлетенями. Народні депутати внесли зміни до законодавства, які передбачають відкрите голосування в залі. Однак закон про уповноваженого Верховної Ради з прав людини, як і раніше, передбачає закриту процедуру таємного голосування бюлетенями.

Народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Алексєєв, який також претендував на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини, зняв свою кандидатуру.

Термін повноважень нинішнього омбудсмена Валерії Лутковської закінчився 27 квітня 2017 року.

Члени парламенту висунули три кандидатури на цю посаду – Людмилу Денисову, а також Сергія Алексєєва (фракція «Блок Петра Порошенко»), Андрія Мамалигу (адвоката, правозахисника, громадського діяча). До 6 червня мало відбутися таємне голосування по цим претендентам.

5 червня спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що парламент 6 червня не буде голосувати за уповноваженого з прав людини, оскільки Національному агентству по запобіганню корупції (НАПКА) було потрібно більше часу для перевірки всіх кандидатів.

Тоді ж заступник голови НАПКА Руслан Радецький заявив, що його відомство вчасно подало до Національного агентства з питань державної служби інформацію про результати спеціальної перевірки кандидатів і не просило додатковий час для спецперевірки.

Пізніше, 27 червня, Парубій заявив, що в парламенті все ще чекають завершення спеціальної перевірки кандидатів на посаду уповноваженого, що стримує винесення питання його призначення в сесійний зал.

Тривалий час у парламенті йшли консультації по ряду кадрових питань, зокрема щодо призначення омбудсмена.

Людмила Денисова народилася 6 липня 1960 року в Архангельську. Український політик, державний діяч і народний депутат України V–VIII скликань. Член політичної партії «Народний фронт». На момент обрання до Верховної Ради України VIII скликання обіймала посаду міністра соціальної політики в уряді Арсенія Яценюка. З 4 грудня 2014 року – голова парламентського комітету з питань соціальної політики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло