«Нова пошта» оскаржить вилучення готівки в її офісі під час обшуків у ГПУ
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

«Нова пошта» оскаржить вилучення готівки в її офісі під час обшуків у ГПУ

Вилучена готівка в компанії «Нова пошта» – це гроші клієнтів

«Нова пошта» оскаржить вилучення готівки в її офісі під час обшуків у ГПУ
Фото Facebook nova.poshta.official

Група компаній «Нова пошта» оскаржить у судовому порядку вилучення коштів клієнтів у одному з її офісів під час обшуків, проведених Генеральною прокуратурою України (ГПУ), повідомив співзасновник групи компаній В'ячеслав Климов під час прес-конференції в понеділок у Києві. 

Як він пояснив, під час обшуків, які проводили співробітники Генеральної прокуратури 16 березня, впродовж майже 8 годин, зокрема, в центральному офісі групи компаній були заблоковані співробітники на трьох поверхах, при цьому основні зусилля були націлені на поверх офісного центру, на якому працюють засновники і наглядова рада групи. Так, слідчі дії в центральному офісі групи компаній закінчилися біля 1:00 суботи, 17 березня.

За його словами, поки засновники перебували в заблокованому офісі, почала надходити інформація про те, що обшуки відбуваються в 42 касах шести відділень у п'яти містах України, при цьому за результатами цих обшуків в містах не було виявлено ніяких порушень.

«У Харкові в першому відділенні були вилучені 132 000 грн з каси нашої фінансової компанії «Форпост». Ці гроші належали нашим клієнтам, це були грошові перекази, які очікували на наших клієнтів, саме ця, до речі, на мій погляд, незначна сума, потім і була підставою для того, щоб у прес-релізі Генпрокуратури з'явилася інформація про деякі вилучені кошти. Як мені відомо від наших юристів, зараз вищевказані клієнти пишуть скарги, і ми будемо, безумовно, оскаржувати це вилучення, оскільки ці гроші проведені через каси нашої фінкомпанії», – заявив Климов.

Так, він пояснив, що зазначені слідчі дії проводилися в рамках ухвали «відомого, напевно, всім в Україні Печерського районного суду Києва».

«За великим рахунком єдиний документ, який зараз є у компанії про причини – це ухвала. У ній розпливчасто йдеться про те, що є у нашої групи компаній ознаки ухилення від сплати податків, переведення деяких безготівкових коштів в готівку з використанням фіктивних підприємств, використанням підроблених документів. Така фабула справи», – повідомив Климов.

Водночас він додав, що група компаній готова відповідати на питання правоохоронних органів, але не під тиском і під час обшуків.

«Ми готові співпрацювати і відповідати на будь-які питання (правоохоронців. – Mind), але у цивілізованому форматі», – підкреслив Климов.

Водночас інший співзасновник групи компаній Володимир Поперешнюк зазначив, що загалом група компаній  за минулий рік сплатила 2,3 млрд грн податків, і половина з цієї суми складає податок на додану вартість (ПДВ), а іншу частину складають єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб, а також військовий збір.

Крім того, він підкреслив, що з моменту відкриття кримінального провадження 18 листопада 2017 року до обшуків жодної комунікації між «Нової поштою» і Генпрокуратурою не було, а рішення про обшуки виносилося під час закритого засідання суду. 

При цьому він додав, що для проведення закритих засідань суду є тільки п'ять підстав, під жодну з яких не підпадає група компаній «Нова пошта».

Водночас він підкреслив, що компанія немає ніяких політичних зв'язків: «Ми – підприємці».

«Зараз «Нова пошта» бореться не тільки за себе – ми сильна компанія з досить серйозним ресурсом. Ми боремося за тисячі підприємців, які таким ресурсом не володіють, які сьогодні залякані свавіллям і силою влади, що веде себе агресивно по відношенню до них», – зазначив Поперешнюк.

Так, група компаній висуває декілька вимог до влади, зокрема, створити службу фінансових розслідувань, поновити мораторій на перевірки бізнесу, та припинити тиск на бізнес.

Нагадаємо, як повідомлялось 16 березня 2018 року співробітники ГПУ провели близько 15 обшуків у складських та офісних приміщеннях ТОВ «Нова пошта» в містах Київ, Полтава, Харків та Дніпро.

Під час зазначених слідчих дій, зокрема, було вилучено готівкові кошти. Крім того, у ГПУ зазначили, що слідчі дії відбувалися без залучення спецпідрозділів, у рамках закону.

Крім того, пізніше «Нова пошта» повідомила про періодичне виникнення Ddos-атак.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті