Компанії США почали розкривати, скільки отримують CEO порівняно з середніми працівниками

Компанії США почали розкривати, скільки отримують CEO порівняно з середніми працівниками

Вступили в дію нові правила щодо розкриття співвідношення зарплат

Компанії США почали розкривати, скільки отримують CEO порівняно з середніми працівниками
фото Shutterstock

Компанії США вперше почали розкривати інформацію про співвідношення зарплат середніх співробітників і топ-менеджерів, виконуючи вимоги законодавства, повідомляє Вести Экономика з посиланням на The Wall Street Journal.

У компанії Humana, яка спеціалізується в галузі медичного страхування, генеральний директор заробляє в 344 рази більше, ніж середній працівник із зарплатою близько $57 000 на рік.

У компанії Whirlpool (виробник пральних машин) середній працівник заробляє близько $20 000 на рік, тоді як CEO в 356 разів більше – близько $7 млн.

Максимальним показник виявився в нафтовій компанії Marathon Petroleum, в якій директор заробив $19,7 млн – в 935 разів більше, ніж середній співробітник.

У гіганта харчової промисловості Kraft Heinz аналогічний розрив – 1 до 91.

Знайдено і мінімальний показник: виробник медичного обладнання Intuitive Surgical платить середньому співробітнику $157 тис., а CEO – лише в 32 рази більше, $5,1 млн на рік.

Всього відзвітували менше 100 компаній з 4 тис., які підпадають під дію нового правила. До цього публічні компанії США повинні були розкривати тільки сумарну винагороду топ-менеджменту.

Нова вимога міститься в законі Додда – Франка, прийнятого 2010 року, який підвищив вимоги до капіталу банків, заборонив фінансовим інститутам торгувати на фінансовому ринку у власних інтересах, а не за дорученням клієнтів (правило Волкера).

Закон також визначив порядок банкрутства системоутворюючих банків, нові норми у сфері нагляду, корпоративного управління та розкриття інформації. Однак через потужну протидію лобістів, тільки в 2015 році вимогу про розкриття співвідношення зарплат було оформлено у вигляді підзаконного акту Комісії з цінних паперів і бірж (SEC).

Активісти вважають, що розкриття співвідношення зарплат підвищить соціальну відповідальність бізнесу і дозволить акціонерам мати більше інформації при прийнятті рішень щодо виплат топ-менеджерам.

Зазначається, що за останні десятиліття розрив у зарплатах між низьким і вищою ланкою виріс з десятків до сотень разів.

За підрахунками, найбільша різниця у винагороді CEO і середнього працівника в компаніях типу McDonald's, де велика частка низькооплачуваних погодинних працівників, а також персоналу, найнятого в небагатих зарубіжних країнах. У той же час у великих інвестбанках Уолл-стріт, наприклад, де багато високооплачуваних співробітників, розрив значно скромніший.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло