Зони вільної торгівлі використовуються для трафіку підробних товарів – ОЕСР
Експорт «контрафакту» зростає паралельно із кількістю зон вільної торгівлі

Швидке зростання в зонах вільної торгівлі, де економічна діяльність зумовлена скорочення податків та митного контролю, ненавмисно сприяє зростанню торгівлі контрабандними товарами. Такого висновку дійшло Управління інтелектуальної власності ЄС та Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Експорт контрафактних та «піратських» товарів зростає паралельно з кількістю зон вільної торгівлі. Зростання зон вільної торгівлі, що вимірюється кількістю компаній та працівників у зоні, а також дані митного вилучення з усього світу, показують, що створення нової зони вільної торгівлі пов’язано із збільшенням на 5,9% вартості контрафактного експорту.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Це явний доказ того, що злочинці використовують зони вільної торгівлі для трафіку підробних товарів, – сказав директор секретаріату з питань глобальних відносин ОЕСР Маркос Бонтурі. – Ми хочемо, щоб це було закликом до дії, і ми працюватимемо найближчими місяцями, щоб допомогти зонам вільної торгівлі активізувати свої зусилля із припинення незаконної торгівлі та водночас зберегти свою роль посередників у правовій торгівлі».
У світі існує понад 3500 зон вільної торгівлі. Ці спеціальні зони полегшують торгівлю, пропонуючи підприємствам вигідні тарифи та більш легке регулювання в галузях фінансування, власності, праці, імміграції та податків. Вони допомогли країнам, що розвиваються, залучати іноземні інвестиції та створювати робочі місця, хоча так само вони приносили користь і багатим державам, таким як США, Сінгапур та Гонконг.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.