Філіппіни вирішили вийти з Римського статуту, щоб уникнути відповідальності за «нарковійну»

Філіппіни вирішили вийти з Римського статуту, щоб уникнути відповідальності за «нарковійну»

Але процедура судових розглядів в ООН така, що жоден винуватець не уникне відповідальності

Філіппіни вирішили вийти з Римського статуту, щоб уникнути відповідальності за «нарковійну»
Фото ООН/news.un.org

Філіппіни вирішили вийти з Римського статуту – міжнародного договору, який є основоположним документом Міжнародного кримінального Суду в Гаазі (МКС), повідомляє центр новин ООН.

 Причиною виходу стало те, що в лютому прокурори МКС оголосили про початок роботи над вивченням ситуації на Філіппінах. Його мета – проаналізувати злочини, які були здійснені в країні в рамках так званої «війни з наркотиками», під час якої у Філіппінах загинули тисячі людей.

Однак примітно, що вихід з Римського статуту ніяк не рятує владу Філіппін від судового процесу, тому що справа вже знаходиться на розгляді у Суді. МКС зберігає свою юрисдикцію щодо злочинів, скоєних в період, коли держава була учасницею Статуту, і може здійснювати свою юрисдикцію навіть після того, як рішення про вихід зі Статуту набуває чинності.

З липня 2016 року у Філіппінах були вбиті тисячі людей, які підозрювалися в нелегальному вживанні наркотиків або торгівлі ними. І хоча, як підкреслюють в МКС, деякі з цих вбивств було скоєно під час «розбірок» між членами злочинних угруповань, значна частина з них виглядала як позасудові розправи в ході поліцейських операцій.

Влада Філіппін надіслала письмове повідомлення про вихід з Римського статуту Генеральному секретарю ООН в суботу, 17 березня. У понеділок, 19 березня, керівництво ООН повідомило про це в Суд.

Рішення про вихід з договору набуває чинності через рік після того, як держава повідомить про це Генсека ООН.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті