Детективи НАБУ розслідують купівлю компанією ICU облігацій ДТЕК

Детективи НАБУ розслідують купівлю компанією ICU облігацій ДТЕК

Солом'янський райсуд Києва дозволив детективам НАБУ отримати доступ до відповідних документів

Детективи Національного антикорупційного бюро України розслідують купівлю компаніями групи  Investment Capital Ukraine єврооблігацій холдингу ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова в рамках розслідування кримінального провадження щодо введення формули «Роттердам +». Про це з посиланням на матеріали Солом’янського районного суду Києва пише Ліга бізнес.

Згідно з ухвалою суду, 1 березня Солом'янський райсуд дозволив детективам НАБУ отримати доступ до документів про купівлю групою ICU єврооблігацій холдингу ДТЕК.

Під час досудового розслідування було встановлено, що компанії ICU Investment Management Ltd, CIS Opportunities Fund SPC Ltd і Global Opportunities Fund SPC Ltd, що входять до групи ICU придбали єврооблігації DTEK Finance plc на Ірландській фондовій біржі. Купівля збіглася з розробкою Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії (формула «Роттердам+») в період з вересня 2015-го по травень 2016 року.

НАБУ наголошує, що очільник Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), яка ввела формулу «Роттердам+»,  Дмитро Вовк раніше працював у групі ICU.

«Вищевказані факти можуть свідчити про те, що саме завдяки прийняттю головою та членами НКРЕКП постанови №289, вартість придбаних ICU Investment Management Ltd, CIS Opportunities Fund SPC Ltd і Global Opportunities Fund SPC Ltd єврооблігацій DTEK Finance plc значно зросла, що дозволило невстановленим слідством особам, в інтересах яких діяла НКРЕКП, отримати надприбутки за результатами проведених операцій з купівлі-продажу цінних паперів», – йдеться в повідомленні.

Слідство має достатньо підстав вважати, що дії голови й членів НКРЕКП при прийнятті формули «Роттердам+» були не тільки в інтересах компаній групи ДТЕК, але й в інтересах юридичних і фізичних осіб, які протягом 2015–2016 років через компанії групи ICU здійснювали придбання єврооблігацій DTEK Finance plc.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті