Захворіло у світі
164,342,171
Померло у світі
3,406,543
Вилікувалось у світі
144,318,293
Захворіло в Україні
2,160,095
Померло в Україні
48,469
Вилікувалось в Україні
1,882,344
Роботи замість хірургів: Auris створила робота для діагностики та лікування раку легенів (ВІДЕО)

Роботи замість хірургів: Auris створила робота для діагностики та лікування раку легенів (ВІДЕО)

Поки що робот працює під управлінням людини, незабаром він буде «безпілотним»

Роботи замість хірургів: Auris створила робота для діагностики та лікування раку легенів (ВІДЕО)
фото aurishealth.com

Лікар-дослідник Фред Молл із компанії Auris Health представив свій винахід – робота Monarch, який використовуватиметься для діагностики та лікування раку легенів. Про це повідомляє Bloomberg.

Новий робот має пару рук та довгу синю трубку, яка дозволяє лікарю керувати камерою та хірургічними інструментами всередині тіла людини.

Роботом можна керувати вручну, використовуючи контролер, на кшталт того, який використовується для ігрової консолі Microsoft Xbox.

Сам Молл розглядає ще один варіант, коли робот може працювати без участі людини.

«Це не наукова фантастика, – каже він. – Це наче безпілотні авто. Люди звикли дивуватись, чи буде це реальним за 5 або 10 років. Ні, ні, ні: це станеться через 18 місяців».

Молл розповів, що він зосередився на раку легенів з двох причин. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, це найбільш смертоносний вид раку, який вбиває щороку 1,7 млн людей у всьому світі. Це вдвічі перевищує смертність від раку печінки. На його думку, це ідеальний полігон для медичних роботів.

Генеральний директор Auris переконаний, що висока смертність від раку легенів є результатом того, що наявний метод скринінгу заснований на ручній бронхоскопії, яка має обмежений діапазон руху. Monarch же може пробиратись всередину легенів, що нагадує рух мережею тунелів.

Жоден медичний регулятор у світі не схвалив повністю роботизовану хірургію, тому лікарі, які погоджуються на пілотну програму Auris, самі управлятимуть роботом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті