Українські заробітчани у 2017 році перерахували з Польщі 4% українського ВВП

Українські заробітчани у 2017 році перерахували з Польщі 4% українського ВВП

У Польщі налічується понад 1 млн громадян України

Українські заробітчани у 2017 році перерахували з Польщі 4% українського ВВП
Фото: Shutterstock

Українські заробітчани у 2017 році перерахували з Польщі в Україну суму, що дорівнює рівну 3–4% українського валового внутрішнього продукту. Про це заявив віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький, передає УНІАН.

Ціхоцький зазначив, що в Польщі налічується понад мільйона громадян України, які там працюють або навчаються.

«Заради їх прав, трудових прав, а й для нашої пенсійної системи, системи охорони здоров'я, є бажаним більш широке регулювання ситуації. Але це залежить від міністерств праці та соціальної безпеки», – зазначив віце-міністр.

«Якщо українська сторона буде зацікавлена, я впевнений, що ми зможемо запланувати консультації і працювати над цим», – додав Ціхоцький.

«Це мій скромний заклик до позитивних змін у цьому напрямку. Щоб зрозуміти масштаб цього феномена, ви повинні зрозуміти, що у 2016 році, за підрахунками, українці, що працюють в Польщі, прислали в Україну близько 8 млрд злотих. У 2017 році – понад 12 млрд злотих. Це дорівнює 3 або 4% ВВП України. Це величезна сума грошей – це значить, що величезна кількість людей з українського боку займаються діяльністю в нашій економіці», – підкреслив польський дипломат.

На його думку, така діяльність має позитивні риси, і польська сторона підтримує те, що українські громадяни приїжджають до Польщі працювати або вчитися.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті