Відомо, які «країни – друзі Росії» вирішили не висилати російських дипломатів
Поки остаточно не визначились із подальшою долею дипломатів РФ 11 країн ЄС

Одинадцять країн ЄС досі не прийняли рішення про висилання російських дипломатів на знак солідарності з Великобританією. Про це повідомляє EUobserver.
До списку станом на 27 березня входять Австрія, Бельгія, Болгарія, Кіпр, Греція, Ірландія, Люксембург, Мальта, Португалія, Словаччина та Словенія.
Зазначається, що деякі з них, імовірно, приєднаються до інших у найближчі дні.
Бельгія все ще вирішує, кого зі 140 російських дипломатів, акредитованих при двосторонній місії в країні та посольствах ЄС і НАТО, можна вислати.
Голова МЗС Ірландії Саймон Ковні пообіцяв «вжити відповідних заходів», щоб «виявити солідарність із найближчим сусідом» пізніше.
Португалія взагалі не планує висилати росіян та заявляє, що надає перевагу спільним діям на рівні 28 країн – членів ЄС, а не двостороннім крокам.
«Португалія вважає, що координація на рівні ЄС є найбільш ефективним засобом реагування на серйозність нинішньої ситуації», – йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ країни.
Інші країни, які мають міцні зв’язки з Москвою, також заявили, що не мають наміру висилати російських дипломатів, незважаючи на те, що підписали заяву ЄС, в якій звинувачують РФ у застосуванні хімічної зброї в Англії на початку цього місяця.
«Ми не будемо вживати жодних заходів на національному рівні», – зазначили в спільній заяві австрійський канцлер Себастьян Курц та міністр закордонних справ Карін Кнейсль.
«Дійсно, ми хочемо зберегти канали зв’язку в Росії відкритими. Австрія – нейтральна країна й бачить себе мостом між Сходом та Заходом»,– сказали вони.
Уряд Мальти, який заробив мільйони на продажу паспортів багатіям із Росії, заявив, що не висилатиме дипломатів РФ, тому що дипмісія Мальти в Москві дуже маленька, і будь-яка відповідь Росії фактично припинить дипломатичні відносини.
Болгарія зазначила, що дотримуватиметься нейтралітету.
Греція заявила, що ніколи не впроваджуватиме санкцій проти постійного члені Радбезу ООН, та вимагає більше доказів причетності Росії до отруєння Сергія Скрипаля.
Нагадаємо: близько 24 країн світу прийняли рішення про видворення російських дипломатів у відповідь на хімічну атаку в Великобританії, до яких увійшли США, Україна, Ісландія та інші.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].