Регулятор ринку цінних паперів ЄС тимчасово обмежив операції з криптоактивами

Регулятор ринку цінних паперів ЄС тимчасово обмежив операції з криптоактивами

На 3 місяці заборонені маркетинг, поширення і продаж бінарних опціонів роздрібним інвесторам в ЄС

Регулятор ринку цінних паперів ЄС тимчасово обмежив операції з криптоактивами
Фото: Shutterstock

Європейське управління з нагляду за ринком цінних паперів (European Securities and Markets Authority, ESMA) у вівторок ввело ряд заходів, спрямованих на обмеження найбільш ризикованих операцій роздрібних інвесторів, в тому числі з різними криптоактівами, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію ESMA.

Як зазначається, на 3 місяці заборонені маркетинг, поширення і продаж бінарних опціонів роздрібним інвесторам в країнах Євросоюзу, обмежується кредитне плече для різних видів фінансових інструментів – найбільш суворі щодо криптовалют. Істотно обмежені можливості будь-яких операцій з контрактами на різницю цін (CFD), за допомогою яких роздрібні інвестори відіграють на спредах.

Обмеження вступають в силу через місяць після публікації в офіційному виданні ЄС для бінарних опціонів і через 2 місяці для CFD. Через 3 місяці після вступу в силу ESMA заново оцінить ситуацію і може продовжити заходи.

Незважаючи на тимчасовий характер обмежень, брокери і трейдери вже говорять про те, що ESMA «вбило бінарні опціони».

Так, ціна акцій одного з провідних європейських брокерів CFD, компанії IG Group Holdings Plc, звалилася на 0,5% на торгах у Лондоні. IG Group очікує погіршення виручки через дії ESMA, оскільки попит на операції з криптовалюта і іншими віртуальними активами ослабне.

Акції іншого брокера CMC Markets Plc подешевшали на 2,6%. При цьому курс цінних паперів базується в Ізраїлі Plus 500 Ltd., навпаки, збільшився на 1,1%.

Водночас, Британське Управління з контролю дотримання норм поведінки на фінансових ринках (Financial Conduct Authority, FCA) в окремому прес-релізі підтримало дії ESMA і пообіцяло вивчити питання про введення подібних заходів на постійній основі.

Як повідомляється із посиланням на Financial Times, ESMA скористалося розширеними повноваженнями згідно з директивою ЄС «Про ринки фінансових інструментів» (MiFIВ II), яка набрала чинності в січні. Рішення відомства про найжорсткіші на даний момент обмеження в ЄС було прийнято, незважаючи на заперечення учасників галузі – як брокерів, так і самих інвесторів.

«Обіцянка високої прибутковості, простота цифрових платформ в поєднанні з рекордно низькими процентними ставками створили привабливу пропозицію для роздрібних інвесторів. Однак складність фінансових продуктів і надмірне використання фінансового важеля в разі CFD призвело до суттєвих втрат для роздрібних інвесторів», – заявив голова ESMA Стевен Майор.

За оцінками регуляторів в окремих країнах ЄС, від 74% до 79% клієнтів втрачають гроші через такІ продукти, повідомило ESMA.

Як зазначається, перші CFD з'явилися в Лондоні в 1980-і роки, спочатку вони ухвалювались лише на різницю в ціні акцій, на сьогоднішній день подібні контракти доступні практично для всіх біржових інструментів на найрізноманітніші види активів, включаючи акції, валюти, сировинні товари. Завдяки таким фінансовим продуктам інвестори можуть грати на біржі, не володіючи базовими активами, при цьому використання кредитного плеча за ними може підвищувати як прибутки, так і збитки.

Ліміти кредитного плеча для роздрібних інвесторів становлять 30: 1 для основних валютних пар, 20: 1 для індексів, другорядних валютних пар і золота, 10: 1 для інших сировинних товарів, 5: 1 для акцій окремих компаній і 2: 1 для віртуальних валют.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло