Пожежа в Кемерово: за останніми даними ЗМІ, загинула 41 дитина, 67 людей зникли безвісти

Пожежа в Кемерово: за останніми даними ЗМІ, загинула 41 дитина, 67 людей зникли безвісти

Працівник ТРЦ стверджує, що пожежну сигналізацію хтось відключив за 15 хвилин до пожежі

Пожежа в Кемерово: за останніми даними ЗМІ, загинула 41 дитина, 67 людей зникли безвісти
Фото МБХ Медиа/mbk.sobchakprotivvseh.ru

При пожежі в торговому центрі «Зимова вишня» в Кемерово загинула 41 дитина, повідомляє Інтерфакс із посиланням на інформацію, що міститься в списках загиблих, створених родичами жертв трагедії.

Всього в списках значаться прізвища 64 загиблих, серед яких 41 неповнолітній.

На даний момент слідство має заяви про зникнення 67 людей внаслідок пожежі в торговому центрі в Кемерово, повідомила офіційний представник Слідчого комітету Росії Світлана Петренко.

З моменту пожежі виявлено та доставлено в морг 64 загиблих, впізнано тіла 21 загиблого, їх родичам видано дозволи на поховання.

Водночас, в слідчому комітеті вважають неможливим опублікування списку загиблих «на даному етапі для уникнення помилок», сказала Петренко. Деякі тіла дуже пошкоджені вогнем і для їх ідентифікації проводяться генетичні експертизи.

***

За інформацією «Інтерфаксу», взятий під варту директор компанії «Системний інтегратор» Ігор Полозіненко, який займався обслуговуванням пожежної сигналізації в ТРЦ «Зимова вишня», повідомив журналістам в суді, що хтось відключив систему безпосередньо перед пожежею.

«О 15:55 пожежна сигналізація була відключена вручну – приблизно за 15 хвилин до пожежі. Хто і навіщо це зробив, я не знаю», – сказав Полозіненко.

Між тим, керуюча торговим центром Надія Судденок, обвинувачена в порушенні вимог безпеки, припустила, що пожежа в ТЦ почалася в результаті підпалу.

«Є версія, я в ній впевнена. Я розмовляла з співробітницею, вона стверджувала, що почула хлопок і побачила стовп вогню – спалахнула поролонова купа. Я вважаю, що це був підпал», – сказала Судденок журналістам у суді.

На її думку, до виникнення пожежі можуть бути причетні підлітки «різних національностей», які останнім часом часто відвідували ТРЦ і були помічені в хуліганстві.

***

Нагадаємо, в Кемерово сьогодні перед будівлею ОДА відбувся багатотисячний стихійний мітинг, який тривав не менше 11 годин – з 9.00 до 20.00 (за місцевим часом).

Пожежа в Кемерово: за останніми даними ЗМІ, загинула 41 дитина, 67 людей зникли безвісти
фото з соцмереж

Мітингувальники вимагали назвати точну кількість жертв трагедії і відправити у відставку керівництво області. Губернатор так і не вийшов до людей і назвав мітингувальників «бузотьорами», які користуються чужим горем.

Як повідомлялося, в зв’язку з мітингом влада стягнула на площу велику кількість правоохоронців і автозаки. Втім, обійшлося без сутичок із поліцією, хоча обстановка залишалася напруженою. Більше про мітинг – у матеріалі Mind.

У Москві на Манежній площі у вівторок також проходить акція жалоби за загиблими при пожежі в Кемерово. Повідомляється, що на площі встановлено два гігантських банери з текстом «Кемерово, ми з тобою», люди підходять і кладуть квіти, мʼякі іграшки та свічки.

На площі чергують посилені наряди поліції, а також співробітники Росгвардії, доступ на площу можливий лише після проходження через металодетектори.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло