Ніякої криптовалюти: Казахстан заборонить криптобіржі і майнінг

Ніякої криптовалюти: Казахстан заборонить криптобіржі і майнінг

Глава нацбанку вважає, що криптовалюту використовують для відмивання грошей і ухилення від податків

Ніякої криптовалюти: Казахстан заборонить криптобіржі і майнінг
фото Shutterstock

Національний банк Казахстану підготував поправки в законодавство, спрямовані на посилення контролю за біткойнами та іншою криптовалютою в країні. Зокрема, регулятор має намір заборонити купувати і продавати криптовалюту за тенге, в тому числі на біржах, а також будь-які види майнінгу.

Про це в інтерв'ю РІА Новости заявив глава Нацбанку Даніяр Акішев.

«У Казахстані Національний банк дуже консервативно ставиться до цього питання, я вітаю тільки досить жорсткі обмеження. Тобто ми хочемо заборонити купівлю-продаж криптовалюти за національну валюту, ми хочемо заборонити діяльність бірж у цьому сегменті і будь-які види майнінгу», – зазначив глава нацбанку.

Така позиція регулятора пов'язана з необхідністю захистити права власників криптовалют, зазначив Акішев. За його словами, криптовалюти несуть дуже багато проблем, оскільки є «ідеальним інструментом для відмивання грошей і ухилення від податків».

«Поправки в законодавство, які повинні привести до цього посилення, ми підготували», – сказав він.

Цю позицію центробанку підтримує більшість державних органів Казахстану.

«Ми мінімізуємо ризики, пов'язані з національним ринком, але напевно ні в одного ЦБ немає повного функціоналу для адміністрування цього ринку на транскордонного ринку, тому, як мінімум, ми повинні усунути цей ризик через національну валюту», – зазначив глава нацбанку.

Як повідомлялося, Трамп заборонив американцям купувати венесуельську криптовалюту El Petro.

В цифрової валюти останнім часом виникло забагато проблем: Google хоче заборонити рекламувати криптовалюту і біткойни. Те ж саме вирішив зробити і Twitter. Раніше на цей радикальник крок пішли Facebook та Instagram.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті