Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Проект глобального інтернету Ілона Маска неможливо впровадити - Чернишов

Проект глобального інтернету Ілона Маска неможливо впровадити - Чернишов

Неможливість реалізації проекту директор «Київстару» вбачає в технічних та юридичних причинах

Проект глобального інтернету Ілона Маска неможливо впровадити - Чернишов
директор "Київстар" Петро Чернишов
Фото Facebook

Проект глобального інтернету засновника компанії Tesla мільярдера Ілона Маска неможливо впровадити з технічних та юридичних причин. Про це в програмі “Кисельов. Авторське” заявив директор компанії “Київстар” Петро Чернишов.

Зігдно з повідомленням, для реалізації глобального інтернету необхідно запустити 12 000 супутників зв'язку, але Макс наразі запустив всього два.

Разом з цим він зазначив, що не існує смартфонів, які зможуть приймати сигналі із цих супутників.

“Куди вони доставляють інтернет? Вони будуть доставляти інтернет на спеціальні пристрої, які якимось чином мають з'явитися на Землі. І ці пристрої потім інтернет будуть роздавати. І роздавати вони його повинні на якихось частотах. Інтернет же на частотах існує”, – сказав Чернишов.

Також директор «Київстару» поставив питання стосовно частот на яких буде «роздаватися» інтернет. Також неврегульоване питання із правами на частоти.

“Тому що вони (супутники) будуть роздавати інтернет на території кожної конкретної держави. Будь-яка держава вважає і правильно вважає себе власником усіх частот на його території. Відповідно, щоб роздавати інтернет, вони повинні мати право користування ось цими частотами. Всі частоти, за винятком Wi-Fi частот, підлягають ліцензуванню. Тобто у них немає такого права. І всі частоти, на яких зараз можна роздавати інтернет, – продані мобільним операторам різних держав. Відповідно, хтось у мобільних операторів їх повинен забрати або держава повинна почати продавати нові частоти. Але тоді, напевно, теж прийдуть їх купувати і мобільні оператори. Ось це питання, про нього ніхто не думає, але це питання, я вважаю, сьогодні в більшості держав абсолютно нерозв'язне. Просто в принципі нерозв'язне”, – наголошує Чернишов.

Нагадаємо: 22 лютого успішно стартувала ракета-носій Falcon 9 приватної космічної компанії SpaceX, на борту якої на орбіту полетіли перші тестові супутники «глобального інтернету».

Пізніше, федеральна комісія із зв’язку (FCC) видала приватній аерокосмічній компанії SpaceX дозвіл на розгортання системи глобального супутникового інтернету Starlink.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті