З Польщі хочуть депортувати сім'ю з Донбасу, які голосували за відокремлення від України
«Ми не голосували за війну, ми не знали, що так вийде», – пояснює сім'я українців

Польська влада не хоче надати міжнародний захист родині біженців з України, члени якої голосували за відокремлення Донбасу, пише «Польське радіо» з посиланням на «Gazeta Wyborcza».
Наталія і Андрій Шокотови та їх двоє дітей переїхали в Польщу з Донбасу в червні 2015 року, оскільки в регіоні почалася війна. «Над нашим будинком літали бомби», – розповідають вони.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Однак хоч сімʼя вже два роки намагається влаштуватися в Польщі, влада країни відмовляється надати їм статус біженця і хоче депортувати їх назад в Україну. Головна причина – Шокотови голосували на референдумі, організованому сепаратистами, за відокремлення Донбасу від України.
Польське Управління з питань іноземців визнало «неприпустимою» заяву про надання міжнародного захисту для родини з чотирьох осіб.
«Навчання дітей у польській школі, їхня інтеграція з польською культурою та середовищем не можуть бути підставою для легалізації перебування їхніх батьків», – зазначили в управлінні.
Крім цього службовці Управління з питань іноземців вважають, що Наталія навмисне приховала той факт, що її батьки – росіяни. Чиновники вважають, що після повернення в Україну їхній сім’ї ніщо не загрожує, зазначає видання.
«Так, ми голосували за відокремленням Донбасу від України, але не за війну. Ніхто нам не сказав, що це так виглядатиме», – зізнається Наталія Шокотова.
Шокотови пишуть апеляцію за апеляцією. На їх думку, після повернення їх в Україну СБУ заарештує їх за сепаратизм, і їм загрожуватиме ув’язнення.
Як повідомлялося, українські заробітчани перерахували з Польщі 100 млрд грн за 2017 рік – це в півтора раза більше, ніж у 2016 році.
При цьому польський Нацбанк прогнозує, що до Польщі до 2020 року щороку приїжджатиме близько 300 000 українців на заробітки.
Тоді як український Нацбанк вважає, що еміграція українців зростатиме ще 2–3 роки, а потім почне знижуватися.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.