Telegram відмовився надати ФСБ доступ до листування користувачів і ризикує бути заблокованим

Telegram відмовився надати ФСБ доступ до листування користувачів і ризикує бути заблокованим

Менеджери компанії пояснили, що дані про листування технічно недоступні

Telegram відмовився надати ФСБ доступ до листування користувачів і ризикує бути заблокованим
фото Shutterstock

Месенджер Telegram у відповідь на вимоги російського регулятора «Роскомнадзора» надати ФСБ доступ до листування користувачів та їх приватних даних заявив, що це неможливо зробити технічно.

Таким чином, вимоги регулятора, на які Telegram було відведено 15 днів, залишаться невиконаними, що дає підставу «Роскомнадзору» звернутися до суду з вимогою заблокувати месенджер Павла Дурова на території Росії. Про це пише «Вести.Экономика».

«20 березня Роскомнадзор повідомив месенджеру про невиконання вимоги передати ключі шифрування ФСБ і поставив дедлайн 15 днів. Вони закінчуються 4 квітня, тобто післязавтра. Telegram прийняв рішення знову роз'яснити чиновникам, що зазначені вимоги в принципі нездійсненні», – написав у своєму Telegram-каналі Павло Чиков, керівник міжнародної правозахисної групи «Агора», яка представляє месенджер в судах.

Він зазначив, що листування користувачів не зберігається в одному місці.

«Telegram пропонує користувачам два види обміну повідомленнями – «хмарні чати» і «секретні чати». Повідомлення, надіслані через «секретні чати», ніколи не зберігаються на серверах Telegram. Листування користувачів «хмарних чатів» зберігається в зашифрованому вигляді, розподіляється між різними підсистемами і ніколи не зберігається в одному місці», – розповідає він.

При створенні «секретного чату» використовується «асиметричне шифрування і алгоритм Діффі – Хеллмана», при якому з двох створених частин ключа одна ніколи не покидає пристрою користувача і не передається по каналах зв'язку», – пояснює месенджер «Роскомандзору».

«Таким чином, адміністратор сервісу ні за яких умов не має доступу до розшифровки прийнятих чи відправлених електронних повідомлень», – йдеться у відповіді Telegram.

Як повідомлялося, в Росії Telegram перебуває під загрозою блокування через те, що компанія відмовляється передати ФСБ доступ до листування користувачів.

20 березня «Роскомнадзор» направив на адресу Telegram повідомлення про необхідність виконання наказу ФСБ про надання доступу до розшифровки повідомлень інтернет-користувачів. Якщо вимога не буде виконана протягом 15 днів, «Роскомнадзор» подасть до суду з вимогою заблокувати месенджер.

Нагадаємо, кількість користувачів Telegram у світі перевищила 200 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті