Протягом останніх трьох років в українську «зелену» енергетику інвестували 550 млн євро

Протягом останніх трьох років в українську «зелену» енергетику інвестували 550 млн євро

Це дозволило ввести 567 МВт нових потужностей «зеленої» генерації

Протягом останніх трьох років в українську 	«зелену» енергетику інвестували 550 млн євро
Фото: pixabay.com

Відновлювану енергетику України з початку 2015 року проінвестовано на 550 млн євро, що дозволило ввести 567 МВт нових потужностей «зеленої» генерації. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з питань енергоефективності та енергозбереження, передає УНІАН.

«З початку 2015 року в секторі відновлюваної електроенергетики введено 567 МВт нових потужностей, що працюють за «зеленим» тарифом, у встановлення яких було інвестовано понад 550 млн євро», – сказано в повідомленні.

Цього року в альтернативну енергетику України інвестують майже $500 млн.

Введення в експлуатацію нових потужностей відновлюваної енергетики в першому кварталі 2018 року збільшилося в 2,4 раза в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року – до 159,4 МВт. Загальна встановлена потужність поновлюваних джерел енергії на кінець березня 2018 року зросла до 1534 МВт. При цьому частка відновлюваної енергії в загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становила 1,4%. У 2017 році в Україні було введено 257 МВт нових потужностей відновлюваної енергетики. 

У жовтні 2014 року Кабінет міністрів затвердив Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, який передбачає збільшення частки відновлюваних джерел у загальному балансі генерації електроенергії з близько 1% до 11%.

Головним механізмом для стимулювання розвитку такої енергетики в Україні є «зелені» тарифи – спеціально високі (вище, ніж у інших видів генерації), затверджені законом, ціни на електроенергію, яка виробляється з відновлюваних джерел.

Раніше повідомлялося, що норвезька компанія побудує сонячну електростанцію в Черкаській області, що страждає на дефіцит електричної енергії. Так, торік у регіоні вироблено 1,77 млрд кіловат-годин, а спожито 3,185 млрд кіловат-годин.

Займатиметься цим норвезька компанія Scatec Solar, яка виробляє сонячну енергію по всьому світу. Топ-менеджмент компанії зазначив, що свою роботу в Україні вони розпочинають саме з Черкащини через привабливий інвестиційний клімат. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті