Нардепи пропонують створити міські агломерації
Чисельності населення міста-центру агломерації має бути не менше 100 000 чоловік

Народні депутати пропонують визначити організаційно-правові засади формування міських агломерацій територіальними громадами сіл, селищ і міст, в тому числі об'єднаними територіальними громадами. Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування пропонує Верховній Раді прийняти в першому читанні за основу законопроект № 6743 «Про міських агломераціях». Про це пише Ліга.
Пропонується визначити поняття «міської агломерації» як однієї з форм багатоцільового співробітництва територіальної громади міста – центру агломерації і територіальних громад сіл, селищ, міст, розташованих в зоні впливу цього центру.
Проект пропонує формувати міську агломерацію за умови:
- мінімальної кількості суб'єктів формування – не менше трьох громад, крім міста-центру агломерації;
- чисельності населення міста-центру агломерації – не менше 100 000 чоловік.
Також законопроект закріплює процедуру формування та порядок приєднання до міських агломерацій. Процедура формування передбачає порядок ініціювання, обговорення і укладення територіальними громадами договору про участь в міській агломерації.
Документ визначає статус Ради агломерації як юридичної особи та вищого органу управління міської агломерації. Рада агломерації формується на паритетних засадах з не менше двох представників громад (голова і уповноважені депутати відповідних місцевих рад).
Виконавчий орган міської агломерації створюється в структурі виконавчих органів міста – центру агломерації.
Серед повноважень Рад агломерацій пропонується встановити погодження передачі земельних ділянок державної власності у користування, розпорядження, власність.
Законопроект закріплює форми і види державного стимулювання створення міських агломерацій (інформаційне, методичне та фінансове).
Крім того, проект закріплює такі гарантії діяльності:
- обов'язковість договору про участь в міських агломераціях для всіх учасників і майнового (фінансового) внеску;
- обов'язковість виконання рішень Ради агломерації усіма розташованими на її території органами і суб'єктами;
- невтручання органів виконавчої влади в законну діяльність міських агломерацій і можливість в судовому порядку визнати акти таких органів незаконними;
- рівноправний бюджетний статус всіх територіальних громад учасників міських агломерацій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].