mind
Росія хоче ввести санкції проти Латвії через скасування вивчення російської мови

Росія хоче ввести санкції проти Латвії через скасування вивчення російської мови

Навчання в латиських школах відтепер буде проводитися тільки державною мовою

Росія хоче ввести санкції проти Латвії через скасування вивчення російської мови
фото Shutterstock

Держдума Росії схвалила заяву щодо неприпустимості ліквідації в Латвії шкільної освіти мовами національних меншин, серед яких і російська, в якій пропонує ввести проти Латвії спеціальні економічні заходи, повідомляє RNS.

Депутати парламенту РФ вважають, що такі дії латвійської влади порушують права російськомовних громадян і обумовлюють введення обмежень, передбачених законом «Про спеціальні економічні заходи».

Напередодні президент Латвії Раймондс Вейоніс підписав закон про переведення шкіл на латиську мову навчання. Середню освіту в країні тепер можна буде отримати тільки державною мовою. Відповідні поправки внесено в закон про освіту.

Передбачається, що поступове переведення російськомовних шкіл на латиську мову розпочнеться 1 вересня 2019 року, а з 2021 року всі школи перейдуть на державну.

Дошкільне навчання буде двомовним, а в початковій школі з 1-го по 6-й клас будуть доступні три моделі двомовного навчання. З 7-го по 9-й клас 80%предметів стануть викладати державною мовою країни, а з 10-го по 12-й клас навчання буде йти тільки на латиською мовою.

Посольство Росії в Латвії назвало це нововведення «сумним фактом».

Водночас проросійська опозиційна партія «Згода» (Латвія) планує оскаржити освітню реформу в Конституційному суді країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті