21st Century Fox пропонує продати Sky News компанії Walt Disney

21st Century Fox пропонує продати Sky News компанії Walt Disney

Британці побоюються, що американський медіамагнат Мердок отримає надто великий політичний вплив

21st Century Fox пропонує продати Sky News компанії Walt Disney
фото Shutterstock

Компанія 21st Century Fox Руперта Мердока намагається провернути потрійну угоду з британською платформою платного телебачення Sky і компанією Walt Disney, щоб отримати контроль над Sky, пише «Коммерсант».

У січні британський антимонопольний регулятор (CMA) наклав тимчасову заборону на придбання компанією 21st Century Fox 61% акцій британського телеканалу.

Це сталося після того, як у Британії розгорівся скандал через побоювання, що Руперт Мердок, який володіє Fox, отримає «занадто великий контроль над провайдерами новин на різних платформах і, отже, занадто великий вплив на громадську думку і політичну ситуацію».

Проте CMA запропонував керівництву Fox вжити заходів, які могли б усунути причини для занепокоєння.

Тепер 21st Century Fox висуває дві пропозиції. Перша – продати Sky News медіакомпанії Walt Disney. Сама Walt Disney вже хотіла купити канал новин: в грудні 2017 року вона оголосила про підписання угоди про покупку активів 21st Century Fox, включаючи медіакомпанію Sky plc, на суму $52,4 млрд загалом.

Але ця угода не здійснилася – американський оператор кабельного телебачення Comcast перекупив Sky plc за вищу ціну $31 млрд.

Сьогодні після пропозиції 21st Century Fox компанія Уолта Діснея може отримати хоча б Sky News.

Друга пропозиція 21st Century Fox – юридично відділити Sky News від інших активів Sky plc, щоб забезпечити редакційну незалежність. На думку 21st Century Fox, ці пропозиції «в повній мірі і конструктивно» врегулюють всі претензії британських регуляторів, і жодного політичного впливу Мердок не зможе здійснювати на телеканал.

Руперт Мердок – 87-річний американський медіамагнат, власник ЗМІ, кінокомпаній і видавництв у США, Австралії, Європі, Латинській Америці та Азії. Засновник, голова ради та CEO холдингових компаній News Corp і 21st Century Fox.

За версією журналу «Forbes», в 2012 році займає 106-у позицію в списку найбагатших людей планети зі статком у $8,3 млрд.

Раніше повідомлялося, що Disney планує купити значну частину активів 21st Century Fox: зокрема, компанія зацікавлена в отриманні кіностудії, телевиробництва, міжнародних активів та розважальних мереж.

Нагадаємо, телегіганти HBO та Sky знімуть серіал про Чорнобильську катастрофу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло