МЕРТ: на повну модернізацію транспортної та ЖК-інфраструктури потрібно $60 млрд
Оновлене концесійне законодавство відкриє нові можливості для залучення інвестицій

Мінекономрозвитку (МЕРТ) наголошує, що Україні для повної модернізації її існуючої транспортної інфраструктури необхідно $35 млрд та житлово-комунальної інфраструктури – $25 млрд, йдеться у повідомленні на сайті міністерства.
Як зазначається, так прокоментував заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук ухвалення Верховною Радою законопроекту «Про концесії» №8125, який, зокрема, передбачає можливість її застосування у будь-якій сфері господарської діяльності, як на загальнодержавному, так і на місцевому рівнях.
«Ухвалення законопроекту є вимогою часу, оскільки чинне законодавство в цій сфері працює неефективно. Воно не забезпечує балансу інтересів та відповідальності сторін концесії. Новий законопроект відкриває нові можливості для співпраці держави та бізнесу і забезпечить залучення інвестицій у соціальну, транспортну, енергетичну, житлово-комунальну інфраструктуру, охорону здоров’я та надання нової якості послуг для нашого населення», – зазначив Тітарчук.
Так, за його словами, оновлене концесійне законодавство відкриє нові можливості для залучення інвестицій та сприятиме втіленню масштабних проектів у всіх регіонах України, включаючи суттєве покращення її інфраструктури. Він навів приклад, що за 2017 рік у країнах ЄС укладено 40 угод концесії на суму близько 14 млрд євро. Для порівняння: Україні для повної модернізації її існуючої транспортної інфраструктури необхідно $35 млрд, житлово-комунальної інфраструктури – $25 млрд.
Нагадаємо, Кабінет міністрів зареєстрував у березні декілька пов'язаних законопроектів щодо регулювання концесії та інших форм державно-приватного партнерства (ДПП), зокрема №8125, який 3 квітня 2018 року вже ухвалено Верховною Радою у першому читанні. Крім того, Кабмін пропонує й інші законодавчі ініціатив у цій сфері – законопроект №8126, яким передбачено відповідні зміни до Бюджетного кодексу, №8127 – зміни до Податкового кодексу та №8128 – зміни до закону «Про публічні закупівлі».
Так, Кабмін пропонує спростити процедури виділення земельних ділянок для проектів ДПП у формі концесії, зміни до порядку концесії на ринках, що перебувають у стані природної монополії, щодо будівництва та експлуатації автомобільних доріг та інші зміни щодо регулювання діяльності у сфері концесії.
Концесія – це найпоширеніша форма ДПП, яка передбачає, що держава передає об’єкти, якими вона володіє, приватному бізнесу в оренду з метою залучення приватних інвестицій для модернізації, створення нової інфраструктури та надання якісних суспільно значущих послуг.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].