mind
США виділять $170 млн на військову допомогу країнам Балтії

США виділять $170 млн на військову допомогу країнам Балтії

Кошти підуть на закупівлю боєприпасів для навчальних військових програм

США виділять $170 млн на військову допомогу країнам Балтії
фото з pixabay.com

Президент США Дональд Трамп підтримав активізацію зусиль із посилення оборони та безпеки в країнах Балтії та планує виділити Латвії, Литві та Естонії $170 млн на військову допомогу. Про це йдеться у повідомленні на сайті Білого дому.

«Сполучені Штати планують надати близько $100 млн на закупівлю боєприпасів великого калібру та понад $70 млн на програми з підготовки та оснащення країн Балтії задля посилення спроможності національних військових або національних сил безпеки Естонії, Латвії та Литви», – зазначається в повідомленні.

США продовжують вдосконалювати інфраструктуру оборони та безпеки в Балтійському регіоні, укріплювати зусилля із підвищення стійкості Балтії та нарощувати обороноздатність завдяки програмам в галузі безпеки, таким як зовнішнє військове фінансування та міжнародна військова освіта та підготовка.

Країни Балтії щорічно отримують у межах цих програм $3,5 млн, що дозволяє 150 студентам навчатись у військових академіях США.

Сили США співпрацюють з прибалтійськими військами в низці передових міжнародних навчань, таких як SABER STRIKE та BALTOPS.

Наголошується, що цього року у військових навчаннях SABER STRIKE, найбільших у Балтійському регіоні, братимуть участь 5000 американських військових.

Крім того, США зобов’язались виділити $3 млн для боротьби з дезінформацією в трьох країнах, яка здійснюватиметься шляхом посилення позицій незалежних ЗМІ, суспільних кампаній та поширення навичок грамотності в засобах масової інформації в регіоні.

Нагадаємо: напередодні лідери Латвії, Литви та Естонія вирішили звернутись до США із проханням частіше проводити військові навчання в регіоні та, таким чином, захистити їх від Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті