mind
Tesla розвінчує чутки про необхідність додаткового фінансування

Tesla розвінчує чутки про необхідність додаткового фінансування

За останні сім днів автовиробник випустив 2020 Model 3

Tesla розвінчує чутки про необхідність додаткового фінансування
Фото Shutterstock

Керівництво Tesla зробило спробу розвінчати усі спекуляції стосовно того, що автовиробник потребуватиме залучення додаткового капіталу, та оголосило, що за останній тиждень компанія випустила 2020 седанів Model 3. Про це повідомляє Reuters.

Вартість акцій автовиробника одразу піднялась на 6,9%, що компенсувало третину втрат компанії за останній тиждень, під час якого поширювались новини про пониження кредитного рейтингу Tesla.

Але у зв’язку з тим, що наприкінці І кварталу 2018 року компанія не змогла виконати обіцяний план щодо випуску 2500 одиниць авто на тиждень, аналітики продовжують сумніватись у обіцяному випуску 5000 Model 3 на тиждень за три місяці.

Компанія Ілона Маска, вартістю у $50 млрд, заявила, що з наступного тижня випускатиме 2000 Model 3 на тиждень і обіцяє збільшити обсяги виробництва у ІІ кварталі.

«Tesla закладає основу для ІІІ кварталу, щоб мати довгоочікувану комбінацію з великого обсягу, хорошого прибутку та сильного позитивного операційного грошового потоку, – йдеться у заяві компанії. – У результаті цього Tesla не потребуватиме збільшення власного капіталу або боргу цього року, окрім стандартних кредитних ліній».

Аналітики компанії Jefferies оцінили, що автовиробник потребуватиме від $2,5–3 млрд свіжих інвестицій для фінансування збільшення обсягів виробництва Model 3. Такого ж погляду дотримуються і деякі брокерські компанії Wall Street.

Нагадаємо: раніше автовиробник повідомив, що з випуском бюджетного Model 3 спостерігаються певні проблеми. Задля того щоб їх вирішити, генеральному директоруTesla Ілону Маску довелось взяти безпосередній контроль над підрозділом, який виробляє транспортні засоби. Підприємцю доводиться буквально «ночувати на заводі».

Як повідомлялось, вартість акцій Tesla впала у березні на 25%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті