Литва допоможе постачати в Європу американський газ – Грибаускайте

Литва допоможе постачати в Європу американський газ – Грибаускайте

Скраплений газ із США буде дешевим і допоможе позбутися російської монополії

Литва допоможе постачати в Європу американський газ – Грибаускайте
фото © Прес-служба президента Грибаускайте/ Робертас Дачкус

В ході офіційного візиту до США президент Литви Даля Грібаускайте взяла участь у церемонії підписання меморандумів про співпрацю підприємств Литви та США, які володіють терміналами скрапленого природного газу (СПГ), повідомляє Baltnews.lt  з посиланням на прес-службу президента.

Меморандуми з американською Freeport LNG підписали компанії Klaipėdos nafta та імпортер газу в Литву «Литовські поставки газу» (Lietuvos dujų tiekimai).

На думку президента Литви, ці документи допоможуть США постачати скраплений газ у Європу і зроблять його дешевшим для споживачів регіону Балтії.

Грібаускайте впевнена, що меморандуми про співпрацю – ще один крок до відмови від монополії Росії на постачання газу, яка тривала шість десятиліть.

У підписаних документах передбачена можливість обмінюватися інформацією про дії терміналів СПГ, комерційне середовище в Литві і США, а також можливості для розвитку бізнесу. За словами Грібаускайте, меморандуми дозволять також посилити економічне співробітництво між Литвою і США і спільно впроваджувати нові комерційні та інвестиційні проекти.

Freeport LNG в даний час реконструює термінал СПГ, зазначає Baltnews. Після реконструкції він буде працювати на експорт газу, а не на імпорт. Планується, що компанія почне працювати на експорт вже до кінця 2018 року.

Нагадаємо, країни Балтії звернуться із проханням до США щодо частішого проведення військових навчань у регіоні, щоб протистояти Росії. США зовсім не проти і готуються виділити $170 млн на військову допомогу країнам Балтії.

Також повідомлялося, що Литва виділить Україні 55 тисяч євро.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло