mind
Vodafone - Україна випустив єврооблігацій на 90 млн євро
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Vodafone - Україна випустив єврооблігацій на 90 млн євро

Доходи від розміщення єврооблігацій використають для придбання ліцензій LTE

Vodafone - Україна випустив єврооблігацій на 90 млн євро
Фото: Shutterstock

«Vodafone-Україна» випустив єврооблігації на суму 90 млн євро з купонним доходом 9,2% річних. Термін погашення цінних паперів – лютий 2021 року. Про це повідомила фінансовий директор «Vodafone-Україна» Наталія Шевченко, передає Інтерфакс.

Єврооблігації випущені через компанію Capital Valentine B.V (Нідерланди). Перший купонний платіж запланований на 19 серпня 2018 року.

«Угода структурована таким чином, щоб дотримувалися вимог місцевого законодавства. Робити випуск і розміщення цінних паперів на європейській фондовій біржі має право компанія, зареєстрована в даній юрисдикції. Тому розміщення єврооблігацій здійснювалося компанією Capital Valentine, а технічно гроші в Україну переводяться в формі позики», – підкреслила Н.Шевченко.

Вона також повідомила, що доходи, отримані від розміщення єврооблігацій, будуть використані в основному для придбання ліцензій LTE і частково для будівництва мережі.

Фіндиректор оператора також зазначила, що потреба оператора в додатковому фінансуванні склалася через те, що компанія ще не встигла добудувати 3G-мережу і заробити достатньо коштів, щоб інвестувати їх в технології наступного покоління.

У той же час, за її словами, залучити достатню кількість коштів в Україні оператору не вдалося.

«Українські банки не готові були давати нам необхідний обсяг фінансування, ми змушені були шукати інші шляхи залучення коштів ... Нас також не влаштовували умови – висока процентна ставка до 20-21,5%», – підкреслила вона.

«Vodafone-Україна» за підсумками 2017 року збільшила чистий прибуток на 76% – до 2,2 млрд грн, виручку – на 7,2%, до 11,9 млрд грн, показник OIBDA – на 36,6%, до 5, 2 млрд грн.

«Vodafone-Україна» – другий за величиною оператор мобільного зв'язку в країні, станом на кінець 2017 року обслуговував 20,8 млн абонентів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті