«Газпром» пішов на поступки Єврокомісії, щоб уникнути штрафу за монополію

«Газпром» пішов на поступки Єврокомісії, щоб уникнути штрафу за монополію

Компанія зменшить ціни на газ для Європи і скасує обмеження на перепродаж газу

«Газпром» пішов на поступки Єврокомісії, щоб уникнути штрафу за монополію
фото Shutterstock

Євросоюз і російський монополіст «Газпром» готові врегулювати довготривалий антимонопольний позов після того, як російська газова компанія погодилася змінити ціни і дозволити конкурентам закріпитися в Східній Європі, повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела.

Зокрема, «Газпром» пропонує прив'язати ціни на газ до індикативних цін газових хабів Західної Європи у Франції, Німеччині та Італії і при цьому переглядати їх кожні два роки. Також холдинг готовий скасувати будь-які територіальні обмеження на перепродаж і реекспорт його газу.

Єврокомісія готова прийняти пропозиції «Газпрому» і винести рішення вже цього місяця, однак строки можуть змінитися.

Якщо Єврокомісія прийме рішення на користь «Газпрому», то він зможе уникнути можливого штрафу в розмірі до 10% від його загального обороту.

Антимонопольне розслідування відносно «Газпрому» Єврокомісія почала ще в 2012 році після звинувачення російської компанії в зловживанні домінуючим становищем на ринках газу Центральної і Східної Європи і встановленні несправедливих цін.

Після тривалого розгляду російський монополіст погодився виключити з контрактів заборону на перепродаж газу, а також прив'язати ціну для Польщі, Болгарії, Естонії, Латвії і Литви до західноєвропейських бенчмарків. «Газпром» також готовий перенести пункти здачі газу, щоб Угорщина, Польща та Словаччина змогли отримувати газ на кордонах Литви і Болгарії.

Крім того, російський газовий холдинг пообіцяв не вимагати від Болгарії відшкодування збитків через відмову від проекту «Південний потік».

«Газпром» візьме на себе ці зобов'язання на 8 років. Якщо компанія їх порушить, то ЄК зможе накласти штраф у розмірі до 10% від загального світового обороту компанії.

Як повідомлялося, «Газпром» зарезервував повну суму боргу «Нафтогазу»: російська компанія створила у звітності резерв на $2,56 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло