«Газпром» зарезервував повну суму боргу «Нафтогазу» – ЗМІ

«Газпром» зарезервував повну суму боргу «Нафтогазу» – ЗМІ

Російська компанія створила у звітності резерв на $2,56 млрд

«Газпром» зарезервував повну суму боргу 	«Нафтогазу» – ЗМІ
Фото: Shutterstock

«Газпром» створив у звітності резерв на повну суму штрафу ($2,56 млрд) за транзитним контрактом з  «Нафтогазом України». Про це повідомляє Інтерфакс-Росія.

Звітність компанії свідчить, що на балансі російського підприємства за статтею «штрафи, пені, відшкодування за порушення умов договорів» визнана витрата в 272,943 млрд рублів, або $4,74 млрд (за курсом на кінець року), величина якої майже повністю відповідає рішенню арбітрів.

«Зарахувати одну суму (підтверджений борг за газ – $2,018 млрд) у рахунок штрафу за транзитним контрактом не виявилося можливим, бо кошти за поставку газу визнані в інших статтях – у складі виручки і дебіторської заборгованості», – йдеться в повідомленні.

Рішення Стокгольмського арбітражу, за повідомленням «Газпрому», найсильнішим чином вплинуло на звітність компанії за 2017 рік за російськими стандартами, привівши до скорочення чистого прибутку до 100 млрд рублів ($1,7 млрд). У 2016 році прибуток компанії був 411 млрд рублів ($7,2 млрд).

Нагадаємо, процес стягнення $2,6 млрд боргу з «Газпрому» планується запустити у квітні. «Нафтогаз» має намір звернутися до європейських судів для отримання відповідного ордера для стягнення майна «Газпрому».

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітражний трибунал виніс рішення на користь НАК «Нафтогаз України» стосовно більшості важливих питань у суперечці з «Газпромом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло