Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Росії не дозволили долучитись до розслідування справи про отруєння Скрипаля

Росії не дозволили долучитись до розслідування справи про отруєння Скрипаля

Проти участі РФ у спільному розслідуванні виступили 15 країн

Росії не дозволили долучитись до розслідування справи про отруєння Скрипаля
фото з opcw.org

Пропозиція Росії провести спільне розслідування отруєння екс-співробітника російського ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері не отримала підтримки серед країн – членів Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). Про це повідомляє Reuters.

Росія скликала екстрене засідання ОЗХЗ, щоб протистояти звинуваченням Великобританії у тому, що Москва стоїть за атакою на Скрипаля із застосуванням нервово-паралітичної речовини.

Британські спецслужби вважають, що їм вдалось вирахувати місце розташування таємної російської лабораторії, де була виготовлена нервово-паралітична речовина «Новичок». Зазначається, що Британія знала про існування цього об’єкту ще до здійснення нападу в Солсбері.

Заяви Британії щодо причетності Росії, які рішуче відкидає Москва, викликали масову висилку російських дипломатів. Зокрема, із США було вислано 60 російських дипломатів. Росія у відповідь впровадили дзеркальні санкції проти країн, які виступили проти Москви. 

У середу відбулось закрите засідання ради ОЗХЗ, де російську пропозицію підтримали п'ять членів виконавчої ради: Китай, Азербайджан, Судан, Алжир та Іран. Проти участі Росії в спільному розслідуванні висловились 15 країн, ще 17 країн утрималось.

Як повідомлялось, Британія на засіданні ОЗХЗ назвала «збоченою» пропозицію Росії разом проводити розслідування.

Міністр іноземних справ Великобританії Борис Джонсон привітав поразку Росії.

«У Росії була одна мета після спроби вбивства на британській землі через застосування хімічної зброї – приховати правду та заплутати людей, – сказав він. – Міжнародна спільнота ще раз побачила цю тактику та рішуче перемогла спробу Росії сьогодні зірвати належний міжнародний процес».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті