mind
НБУ: міжнародні резерви в березні скоротилися на 1,2%, до $18,19 млрд

НБУ: міжнародні резерви в березні скоротилися на 1,2%, до $18,19 млрд

Через виплати за державним боргом Кабміну та НБУ

НБУ: міжнародні резерви в березні скоротилися на 1,2%, до $18,19 млрд
Фото: Shutterstock

Міжнародні резерви України на кінець березня 2018 року скоротилися на 1,2% – з $18,4 млрд (на початок березня 2018 року) до $18,191 млрд, переважно у зв’язку із здійсненням платежів уряду та Національного банку (НБУ) за державним боргом, йдеться в повідомленні на сайті центробанку.

Як зазначається, в цілому станом на 1 квітня 2018 року їх обсяг покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і НБУ.

У березні обсяг платежів Кабінету міністрів та НБУ за держборгом перевищив надходження від валютних інтервенцій центробанку і, відтак, зумовив певне скорочення обсягу міжнародних резервів за підсумками місяця.

По-перше, з них було сплачено $1,284 млрд для погашення та обслуговування державного та гарантованого державою боргу в інвалюті (крім платежів на користь Міжнародного валютного фонду), зокрема $562,3 млн – обслуговування за єврооблігаціями уряду та $678,8 млн – обслуговування та погашення за ОВДП, деномінованими в інвалюті.

По-друге, минулого місяця Кабмін та Нацбанк сплатили на користь МВФ $186 млн. Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $43,2 млн.

Водночас їх поповнення протягом березня, як і в попередньому місяці, відбувалося насамперед за рахунок інтервенцій НБУ на міжбанківському валютному ринку. Так, тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало регулятору можливість і надалі викуповувати надлишок валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні.

За підсумками березня НБУ купив на міжбанківському ринку $510 млн, у тому числі $300 млн – за інтервенціями у формі запиту найкращого курсу та продав $134 млн за цією ж формою. Таким чином, чиста купівля валюти НБУ становила $376 млн.

Також у минулому місяці до резервів надійшло $669,5 млн та 123,3 млн євро від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Нагадаємо: на початок березня 2018 року міжнародні резерви України залишилися майже на рівні початку лютого і становили $18,4 млн. Так, станом на 1 березня 2018 року обсяг міжнародних резервів покривав 3,5 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті