mind
Стало відомо, які країни найбільше ігнорують рішення Європейського суду з прав людини

Стало відомо, які країни найбільше ігнорують рішення Європейського суду з прав людини

Статистика дозволяє побачити, в яких європейських країнах найбільше порушуються права людини

Стало відомо, які країни найбільше ігнорують рішення Європейського суду з прав людини
фото Wikipedia

Росія і Туреччина очолюють список країн, які не виконали вироки Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), йдеться в доповіді за підсумками 2017 року, представленому в Страсбурзі Комітетом міністрів Ради Європи (КМРЄ), повідомляє  Deutsche Welle.

На третьому місці – Україна.

Згідно з доповіддю, у Росії чекають дозволу більше 2000 справ, пов'язаних з порушенням прав людини. У Туреччині – понад 1500.

Зазначається, що минулого року проти цих країн ЄСПЛ виніс найбільшу кількість вердиктів за порушення прав людини.

Порівняно з іншими членами РЄ, Росія у 2017 році виплатила найбільшу суму компенсацій постраждалим – 14,6 млн євро. Туреччина зайняла третє місце після Італії, виплативши 11,6 млн євро компенсацій.

Нагадаємо, що у 2017 році ЄСПЛ виніс майже 300 рішень про порушення Росією Європейської конвенції з прав людини. На другому місці – Туреччина з 99 рішеннями. На третьому – Україна, 82 рішення.

ЄСПЛ у 2017 році присудив Україні виплатити позивачам 1 195 237 євро «справедливої компенсації» за порушення їх прав.

Однак Україна займає друге місце після Росії (493 справ) за кількістю справ, щодо яких не було отримано жодної інформації про виплату до кінцевого терміну, зазначає Європейська правда.

Тим часом у Росії вивчають можливість денонсації Європейської конвенції з прав людини та припинення співпраці з Європейським судом з прав людини, якщо «нинішня лінія суду, у результаті якої з'являються антиросійські рішення, не буде скоригована».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті