«Новичок» виготовили в Саратовській області – The Times

«Новичок» виготовили в Саратовській області – The Times

Британська розвідка переконана, що хімічну зброю виготовляли та випробували на об’єкті Шихани

«Новичок» виготовили в Саратовській області – The Times
фото з pixabay.com

Російська військово-дослідницька база у Саратовській області була ідентифікована британською розвідкою як джерело виробництва нервово-паралітичної речовини «Новичок», яку було використано в Солсбері для отруєння колишнього співробітника російського ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки. Про це повідомляє The Times, передає Reuters.

На брифінгу для представників країн-союзників британська розвідка повідомила, що за спробою вбивства стоїть РФ, а отруйна речовина «Новичок» була виготовлена на об’єкті Шихани на південному заході країни. На брифінгу прозвучала інформація, що випробування хімічної зброї з метою визначити, чи є ефективним «Новичок» для скоєння вбивства за кордоном, тривали протягом останніх 10 років.

Експерти повідомили, що виявлені в Шиханах запаси були занадто малими для використання на полі бою, тому, очевидно, їх планували використовувати для точкових атак. Крім того, вони переконані, що навряд чи отруйну речовини могли виготовити в будь-якій з колишніх республік СРСР.

Нагадаємо: під час засідання Радбезу ООН британська сторона повідомила, що має низку причин вважати, що за отруєнням Скрипалів стоїть саме Росія.

Після здійснення нападу на колишнього співробітника російського ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки із застосуванням нервово-паралітичної речовини, обидва постраждалих потрапили до лікарні у критичному стані. Згодом стан Юлії Скрипаль покращився і днями вона зробила заяву, у якій дякує усім небайдужим та просить з повагою ставитись до її приватного життя.

Як повідомлялось, у британської поліції з’явився підозрюваний – чоловік, який летів на одному літаку з Юлією. За попередньою версію, отрута була у пачці з гречкою, яку привезла знайома Скрипалів на їх прохання з Росії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло