ДТЕК та китайська CMEC вкладуть 230 млн євро у сонячну електростанцію на 200 МВт у Нікополі

ДТЕК та китайська CMEC вкладуть 230 млн євро у сонячну електростанцію на 200 МВт у Нікополі

Будівництво об’єкту планують завершити до кінця 2018 року, а експлуатацію почати з березня 2019 року

ДТЕК та китайська CMEC вкладуть 230 млн євро у сонячну електростанцію на 200 МВт у Нікополі
Фото pixabay.com

ДТЕК і China Machinery Engineering Corporation (CMEC) підписали угоду про будівництво до кінця 2018 року сонячної електростанції на 200 МВт у Нікополі Дніпропетровської області, вартість якої оцінюється у 230 млн євро, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на слова голови ДТЕК Макисма Тимченка.

Як зазначається, будівництво об'єкта планується завершити до кінця поточного року і з березня 2019 року електростанція постачатиме електроенергію до енергосистеми України.

«Проект 200 МВт – це початок шляху. У нас амбітні плани – до кінця 2019 року збудувати до 1 000 МВт сонячної та вітрової генерації. Обсяг інвестицій для реалізації таких проектів перевищить 1 млрд євро», – сказав голова ДТЕК.

Водночас, Тимченко не став розкривати всі деталі забезпечення фінансування проекту будівництва сонячної електростанції, але зазначив, що компанія вкладе в проект десятки мільйонів євро, а інвестиції китайської компанії будуть забезпечені Експортно-кредитним агентством КНР.

Крім того, він також уточнив, що компанія цікавиться і технологіями CMEC для проведення реконструкції вугільних блоків ТЕС і їх приведення у відповідність до стандартів Європейського Союзу в частині викидів.

Нагадаємо, протягом останніх 3 років в українську «зелену» енергетику інвестували 550 млн євро, що дозволило ввести 567 МВт нових потужностей «зеленої» генерації.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло