mind
ДТЕК та китайська CMEC вкладуть 230 млн євро у сонячну електростанцію на 200 МВт у Нікополі

ДТЕК та китайська CMEC вкладуть 230 млн євро у сонячну електростанцію на 200 МВт у Нікополі

Будівництво об’єкту планують завершити до кінця 2018 року, а експлуатацію почати з березня 2019 року

ДТЕК та китайська CMEC вкладуть 230 млн євро у сонячну електростанцію на 200 МВт у Нікополі
Фото pixabay.com

ДТЕК і China Machinery Engineering Corporation (CMEC) підписали угоду про будівництво до кінця 2018 року сонячної електростанції на 200 МВт у Нікополі Дніпропетровської області, вартість якої оцінюється у 230 млн євро, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на слова голови ДТЕК Макисма Тимченка.

Як зазначається, будівництво об'єкта планується завершити до кінця поточного року і з березня 2019 року електростанція постачатиме електроенергію до енергосистеми України.

«Проект 200 МВт – це початок шляху. У нас амбітні плани – до кінця 2019 року збудувати до 1 000 МВт сонячної та вітрової генерації. Обсяг інвестицій для реалізації таких проектів перевищить 1 млрд євро», – сказав голова ДТЕК.

Водночас, Тимченко не став розкривати всі деталі забезпечення фінансування проекту будівництва сонячної електростанції, але зазначив, що компанія вкладе в проект десятки мільйонів євро, а інвестиції китайської компанії будуть забезпечені Експортно-кредитним агентством КНР.

Крім того, він також уточнив, що компанія цікавиться і технологіями CMEC для проведення реконструкції вугільних блоків ТЕС і їх приведення у відповідність до стандартів Європейського Союзу в частині викидів.

Нагадаємо, протягом останніх 3 років в українську «зелену» енергетику інвестували 550 млн євро, що дозволило ввести 567 МВт нових потужностей «зеленої» генерації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті