mind
Ілон Маск: «Штучний інтелект може створити диктаторський режим і правити вічно»

Ілон Маск: «Штучний інтелект може створити диктаторський режим і правити вічно»

Бізнесмен оплатив для користувачів вільний доступ до фільму про штучний інтелект на Vimeo

Ілон Маск: «Штучний інтелект може створити диктаторський режим і правити вічно»
Фото Twitter @ElonMuskNewsOrg

Диктаторські режими в історії людства були не раз. Але принаймні Гітлет і Мусоліні померли. В епоху штучного інтелекту (АІ) «ми можемо створити безсмертного диктатора, від якого ніколи не зможемо втекти», – заявив Ілон Маск у новому документальному фільмі «Do you trust this computer?» ( «Чи довіряєте ви цьому компʼютеру?»).

Режисер фільму Кріс Пейн вже знімав фільми про Маска і раніше, в 2006 році вийшов його фільм «Хто вбив електромобіль?», пише Mashable.

Цього разу Пейн досліджує переваги і небезпеку штучного інтелекту – тема, яка викликає глибоке занепокоєння Ілона Маска. У 2017 році він попередив, що АІ може почати Третю світову війну. Пізніше в тому ж році він назвав штучний інтелект «найбільшим ризиком, з яким ми стикаємося як цивілізація», і запропонував уряду якось регулювати цю галузь.

Маск вважає фільм «Чи довіряєте ви цьому комп’ютеру?» настільки важливим, що він заплатив за те, щоб фільм був у вільному доступі на Vimeo на цих вихідних.

Спостерігаючи, як Росія вже використовує алгоритми АІ для підриву демократій, а Китай планує запустити систему соціального кредитування для моніторингу своїх громадян до 2020 року, проблема штучного інтелекту не здається надуманою, пише видання.

«Це дуже важливе питання, – сказав Маск на прем'єрі фільму в Лос-Анджелесі. – Це вплине на наше життя так, як ми не можемо собі уявити зараз».

Водночас Маск хоче впровадити штучний інтелект в автомобілі Tesla, й інженери Tesla вже працюють над створенням таких схем.

Нагадаємо, працівники Google відмовляються працювати над створенням дронів-убивць для військових – проект Project Maven використовує АІ для аналізу зображень із дронів.

Раніше ми повідомляли, що Маск та Цукерберг публічно посперечалися, чи загрожує людству штучний інтелект.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті