mind
В Угорщині проросійський прем’єр Орбан перемагає на виборах і здобуває контроль над конституцією

В Угорщині проросійський прем’єр Орбан перемагає на виборах і здобуває контроль над конституцією

Понад 2/3 голосів і 113 мандатів дозволять Орбану не рахуватися із опозицією

В Угорщині проросійський прем’єр Орбан перемагає на виборах і здобуває контроль над конституцією
фото Twitter @zerohedge

Правляча партія «Фідес – Угорський громадянський союз», яку очолює діючий прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, лідирує на виборах у парламент. Орбан вже оголосив перемогу на виборах, передає Reuters.

«Ми виграли. Висока явка відкинула будь-які сумніви», – сказав він.

При підрахованих 85% голосів «Фідес» отримує 133 з 199 місць у парламенті.

Таким чином, є імовірність, що партія «Фідес» контролюватиме 133 мандати – мінімальну кількість голосів для зміни конституції країни.

На другому місці опозиційна партія «За кращу Угорщину» («Йоббік»), вона отримає приблизно 26 місць.

Угорська соціалістична партія – 20 мандатів.

У партій «Демократична коаліція» (DK) і «Політика може бути іншою» (LMP) 9 і 8 місць відповідно.

Парламентські вибори в Угорщині відбулися 8 квітня. Явка склала 68,13%, що за даними місцевого виборчкому стало рекордним показником.

За діючим виборчим законодавством, 199 депутатів угорського парламенту обираються за змішаної системою: 93 з них – за партійними списками, решта – за мажоритарною системою у 106 виборчих округах. Орбан лідирує переважно за рахунок депутатів-мажоритарників від його партії, які перемогли в 91 зі 106 округів.

Лідери опозиційних партій, які посіли друге, третє і п'яте місця на минулих парламентських виборах, подали у відставку, інформує Reuters.
Зокрема лідер опозиційної партії «Йоббік» Ґабор Вона зазначив, що «метою «Йоббіка» було перемогти на виборах і внести зміни в уряді. Цієї мети не було досягнуто», – пояснив своє рішення Вона.
Також про відставку заявило все керівництво Угорської соціалістичної партії і співголова партії «Політика може бути іншою» (LMP) Хадхазі Акош.

Угорський прем'єр Віктор Орбан приходить до влади на третій термін. На попередніх парламентських виборах у 2010 і в 2014 роках партія Орбана також набирала на виборах понад дві третини голосів. Головна інтрига цього разу була в тому, чи набере «Фідес» абсолютну більшість голосів і чи зможе формувати уряд самостійно, без опозиції.

Нагадаємо, раніше уряд Угорщини заявив, що виступатиме проти євроінтеграції України через прийняття закону про освіту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті