Угорщина виступатиме проти євроінтеграції України

Угорщина виступатиме проти євроінтеграції України

За словами Сіярто, Угорщина буде блокувати будь-які вигідні Україні ініціативи у міжнародних організаціях, особливо в ЄС

Угорщина виступатиме проти євроінтеграції України
Фото Shutterstock

Уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною. Таке рішення Угорщини стало відповіддю на підписання президентом Порошенком закону «Про освіту».

Про це заявив у вівторок міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, передає Європейська Правда.

«Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України», – підкреслив глава МЗС.

Рішення Порошенка Сіярто назвав «ганебним». Офіційний сайт МЗС наводить його слова про те, що Порошенко декларував прагнення України бути ближче до Європи, але рішення про підписання закону є «далеким від Європи, адже був зроблений величезний крок у зворотному напрямку», – зазначив Сіярто.

У повідомленні МЗС наголошується, що Україна «може забути про інтеграцію до Європи», а також наводиться пояснення у вигляді прямої цитати міністра: «Угорщина буде блокувати будь-які ініціативи, вигідні Україні, у міжнародних організаціях, особливо в ЄС».

Варто зауважити, що після підписання Петром Порошенком закону «Про освіту», яке відбулося вчора ввечері, угорський уряд не мав змоги ухвалити формальне рішення з цього приводу, оскільки прем'єр-міністр Віктор Орбан нині перебуває в азійському турне. Зокрема, заява Сіярто була зроблена під час його візиту до Сінгапуру. Водночас помітно, що Угорщина готувалася до такого рішення.

Одночасно із повідомленням МЗС було поширено ілюстрацію з ключовими тезами із заяви Сіярто, причому на картинці його висловлювання наведені у дещо іншому формулюванні, аніж у текстовій заяві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті