Трамп пообіцяв відреагувати на події в Сирії «протягом 48 годин»

Трамп пообіцяв відреагувати на події в Сирії «протягом 48 годин»

Президент США не має сумнівів, хто стоїть за хімічною атакою в Сирії, але розглядає усі можливі варіанти

Трамп пообіцяв відреагувати на події в Сирії «протягом 48 годин»
Фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп засудив смертельний удар із застосуванням хімічної зброї на околицях Дамаска та сказав, що прийме рішення в найближчі 24–48 годин щодо того, чи варто йому розпочинати військові дії проти режиму Башара Асада в Сирії. Про це повідомляє The Guardian.

Виступаючи перед журналістами, він сказав: «Ми не можемо допускати такого звірства», додав, що не сумнівається в тому, хто стоїть за атакою, у результаті якої загинуло 48 осіб, а ще сотні отримали поранення.

Коли Трампа запитали, чи є імовірність військових дій у відповідь, президент США відповів: «Усі варіанти розглядаються… Якщо це Росія, або Сирія, або Іран, якщо вони разом, ми дізнаємося й будемо знати відповідь дуже скоро».

Трамп, який проконсультувався зі своїми британськими та французькими союзниками. оголосив, що важливі рішення будуть прийняті за наступні 24–48 годин.

Пізніше разом зі своїм новим радником із національної безпеки Джоном Болтоном він назвав дещо коротший проміжок часу: «Ми приймемо це рішення дуже швидко, імовірно до кінця дня».

На питання, чи винуватить Трамп в атаці президента РФ Путіна, він сказав: «Він міг, так, він міг. І якщо це він зробив, буде дуже жорстко… Усі мають заплатити за це. Він заплатить, усі заплатять».

Як повідомлялося, днями урядові війська Асада здійснили хімічну атаку в контрольованому опозицією місті Дума із застосуванням бомби з хлорином. ЗМІ повідомляють про 70 загиблих.

Нагадаємо: 9 квітня по авіабазі урядових військ Башара Асада Т-4 було завдано ракетного удару. Проурядове сирійське агентство звинуватило в атаці США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті