mind
ООН проведе екстренне засідання через хіматаку в Сирії

ООН проведе екстренне засідання через хіматаку в Сирії

Рада Безпеки має терміново відновити мандат на розслідування, який Росія заблокувала в 2017 році

ООН проведе екстренне засідання через хіматаку в Сирії
фото United Nations Security Council

Дев'ять країн закликали провести в понеділок, 8 квітня, екстрене засідання Ради Безпеки ООН. Таке рішення пов'язане з повідомленнями про хімічну атаку в Сирії. Про це повідомляє в своєму Twitter Постійне представництво Великобританії при ООН.

«Великобританія, Франція, США, Польща, Нідерланди, Швеція, Кувейт, Перу і Кот д'Івуар попросили провести екстрене засідання РБ ООН, щоб обговорити повідомлення про застосування хімзброї в Сирії. Очікується, що засідання відбудеться в понеділок», – наголошується в повідомленні.

Як повідомлялося, урядові війська Башара Асада здійснили хімічну атаку в контрольованому опозицією сирійському місті Дума в ніч на 8 квітня 2018 року. Рятувальники і Сирійсько-американське медичне товариство повідомили, що сирійська авіація застосувала в цьому місті бомби з хлорином. В результаті застосування хімічної зброї, за даними ВВС, загинули 70 осіб.

У всіх них були симптоми, які вказували на застосування хімічних отруйних речовин. Понад 500 чоловік були доставлені в медичні центри з такими симптомами, повідомляє організація, посилаючись на служби швидкої допомоги в Думі.

Європейська зовнішньополітична служба (ЄЗС) закликала Раду Безпеки ООН терміново відновити мандата Об'єднаного механізму розслідування, який Росія восени 2017 року заблокувала своїм вето.

«Викликає жаль той факт, що Росія наклала вето на відновлення мандату Об'єднаного механізму розслідування в листопаді 2017 року, і Євросоюз закликає Раду Безпеки ООН швидко відновити цей механізм для виявлення винних, які вчинили хімічні атаки», – підкреслюється в заяві представника ЄЗС.

Нагадаємо, Трамп жорстко відреагував на новини про хімічну атаку в Східній Гуті. Він звинуватив у підтримці «тварини Асада» Іран і Росію та особисто Владіміра Путіна, пообіцявши, що за це доведеться «заплатити велику ціну».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті