Катастрофа під Смоленськом: у трунах загиблих були знайдені рештки тіл інших людей

Катастрофа під Смоленськом: у трунах загиблих були знайдені рештки тіл інших людей

Документація щодо експертиз тіл російськими спеціалістами в 90% містить грубі помилки

Катастрофа під Смоленськом: у трунах загиблих були знайдені рештки тіл інших людей
Фото Shutterstock

Під час проведення ексгумації та судмедекспертизи тіл 77 жертв Смоленської катастрофи було виявлено 69 фрагментів тіл 26 людей, які перебували в домовинах інших людей. Про це заявила прес-секретар Національної прокуратури Польщі Єва Бялик, передає РАР.

Крім цього, було виявлено факт підміни двох тіл (раніше військова прокуратура виявила підміну шести інших тіл). У багатьох із ексгумованих трупів були присутні чужорідні предмети: рукавички, нитки, пляшки, флакони із дезінфектантами.

Бялик також зазначила, що під час російської експертизи було пропущено зазначення великої кількості травм, які згодом виявили польські експерти.

Закордонні судові спеціалісти беруть участь в ексгумаціях та експертизі разом із поляками. Зокрема, до роботи долучилися професор Сільке Граббер, керівник Інституту правової медицини в Женеві, який проводив розтин лідера Палестинської адміністрації Ясіра Арафата, та професор Гай Рутті з Університету Лестера в Англії, який брав участь у дослідженні жертв малайзійського боїнга, збитого над Україною у 2014 році. Експерти, завдяки всебічному аналізу тіл загиблих, незалежно від часу, коли відбулась аварія, зможуть точно визначити травми та назвати причини смерті. За їх допомогою також можна буде відновити хід катастрофи.

Польські експерти, які проводили ексгумацію 77 тіл, підготували генетичні, токсикологічні та гістопатологічні експертизи. У лабораторіях Великобританії, Італії та Північної Ірландії проводитиметься подальша фізико-хімічна експертиза на наявність вибухових речовин.

Зазначається, що експертам залишилось провести ексгумацію 6 тіл. Очікується, що цей процес триватиме до середини травня 2018 року.

До дослідження також долучили 800 зразків зібраних під час розтинів в Росії. Їх тримали в Інституті судових досліджень в Кракові. Більша частина з них ніколи не проходила експертиз. Тепер їх буде проаналізовано в області токсикології та гістопатології. Обрані зразки додатково пройдуть фізико-хімічні тести.

Нагадаємо: 10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився урядовий літак Ту-154М, на якому президент Польщі Лех Качинський, його дружина та польські чиновники й високопосадовці летіли на вшанування пам’яті розстріляних польських офіцерів в Катинському лісі. Внаслідок авіакатастрофи загинули всі 96 осіб, що перебували на борту.

Як повідомлялося, у травні минулого року під час ексгумації в труні загиблого в Смоленській катастрофі генерала Кшиштофа Квятковського судмедексперти виявили фрагменти семи інших тіл.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло