Смоленська трагедія: під час ексгумації у труні генерала знайшли фрагменти семи тіл
Назрівають питання до попередньої влади через нехтування процедурами

Під час ексгумації загиблого у Смоленській авіакатастрофі генерала Кшиштофа Квятковського судмедексперти виявили в його труні фрагменти семи інших тіл.
Цю інформацію підтвердила Національна прокуратура Польщі, повідомляє Укрінформ у понеділок, 29 травня.
Вдова генерала Квятковського уточнила, що йдеться не лише про невеликі фрагменти тіл.
Видання Fakt зазначає, що після перевезення тіл до Польщі було заборонено відкривати труни. Заборону пояснювали санітарними правилами.
Речник польського уряду Рафал Бохенек у зв'язку з цим заявив, що це свідчить про брехню і службову недбалість попередньої влади у справі розслідування катастрофи.
Нехтування правилами безпеки призвело до того, що такі ситуації могли статися, що ці тіла, які поверталися зі Смоленська, ховали без їхнього вивчення у Польщі, без розтинів та ідентифікації, наголосив польський депутат Яцек Сасін.
«Це дуже сумна справа. Це показує, що політики «Громадянської платформи» упродовж багатьох років брехали. Хочу нагадати, що колишній прем’єр-міністр Ева Копач офіційно говорила, що усі процедури були дотримані, усе відбулося згідно із законом, і що вона у всіх процедурах брала участь особисто (як міністр охорони здоров’я вона перебувала у Смоленську – ред.)», – заявив Бохенек.
Торік у червні Національна прокуратура Польщі розпорядилася провести ексгумацію тіл 83 жертв Смоленської катастрофи. Ще дев’ять тіл упродовж 2010-2015 років уже було ексгумовано, а чотири – кремовано. Ексгумація розпочалася на початку листопада з президентського подружжя Лєха та Марії Качинських.
В результаті проведення ексгумацій виявлено підміну тіл. Зокрема, у могилі колишнього голови Національного олімпійського комітету Польщі Пьотра Нуровського було поховано міністра канцелярії президента РП Маріуша Гандзліка.
До цього часу ексгумовано вже 25 тіл, а до кінця цього року планується проведення ще 32 ексгумацій, а в 2018 році – 26. Вони повинні завершитися у червні 2018 року.
Біологічний матеріал жертв катастрофи буде відправлено до кількох міжнародних лабораторій, зокрема до Італії та Північної Ірландії.
Нагадаємо, 3 квітня Польща висунула звинувачення російським авіадиспетчерам. На думку експертів, російські авіадиспетчери давали помилкові команди екіпажеві польського урядового літака. Ту-154 від початку направляли неправильно, і літак був змушений прийняти різкішу траєкторію та знижуватися швидше. Як оцінює польська підкомісія, це були свідомі дії диспетчерів.
Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].