Причиною загибелі пасажирів Ту-154М над Смоленськом став внутрішній вибух – Міноборони Польщі
Втім на з’ясування причин вибуху центрального крила літака можуть піти роки

Причиною катастрофи Ту-154 став вибух. Про це заявив голова підкомісії Міністерства оборони Польщі з розслідування Смоленської авіакатастрофи Антоні Мацаревич в інтерв’ю польському телеканалу TVP.
За його словами, технічний звіт підкомітету може бути готовий у найближчі дні.
До річниці Смоленської катастрофи Мацаревич повідомив, що робота з визначення її причин може тривати роками. Втім він підкреслив, що комісія дійшла висновку, що «пасажири загинули через вибух центрального крила до зіткнення із землею» та наголосив, що технічний звіт було підписано усіма членами комітету.
Більше про причини авіакатастрофи, можливо, зможуть розповісти судмедексперти, які продовжують проводити ексгумацію та експертизу решток тіл загиблих. Поки стали відомі шокуючі подробиці, зокрема, про знаходження 69 фрагментів тіл 29 людей у трунах інших осіб.
Як повідомляло Польське радіо на початку року, підкомісія дійшла висновку, що ліве крило президентського літака, який розбився в Смоленську, було знищене внаслідок внутрішнього вибуху, а не через зіткнення з березою, як вважалося раніше.
Минулого року комісія Міноборони Польщі після повторного розслідування авіакатастрофи заявила, що на борту літака сталося кілька вибухів, прийнявши відповідні висновки міжнародних експертів.
Нагадаємо: 10 квітня 2010 року внаслідок катастрофи літака Ту-154М загинув президент Польщі, його дружина та ще 94 особи. Делегація прямувала на вшанування 70 роковин розстрілу польських офіцерів під Катинським лісом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].