mind
«Газпром» може зберегти транзит газу Україною – Міллер

«Газпром» може зберегти транзит газу Україною – Міллер

Російська сторона заявила, що ніколи не ставила питання про відмову від українського транзиту

«Газпром» може зберегти транзит газу Україною – Міллер

«Газпром» може зберегти транзит газу Україною в розмірі 10–15 млрд кубометрів на рік, якщо українська сторона доведе економічну доцільність нового контракту. Про це заявив голова російського концерну Олексій Міллер, передає РІА-Новини.

«Ми ніколи не ставили питання про відмову від українського транзиту. Але російська ресурсна база зміщується на північ, і в центральному газотранспортному коридорі просто не буде ресурсів у колишніх обсягах», – підкреслив Міллер.

«Тому певний транзит цілком може зберегтися в обсязі 10–15 мільярдів кубометрів на рік, але українська сторона повинна довести економічну доцільність нового контракту на транзит», – додав він.

Нещодавно комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив, що підприємство планує звернутися з позовами до судів Європи, щоб заарештувати активи російської компанії «Газпром», яка не виконує рішення Стокгольмського арбітражу. 

Вітренко зауважив, що «Нафтогаз» не буде намагатися заволодіти російським газом, який транспортується через українську газотранспортну систему (ГТС) для європейських клієнтів «Газпрому».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті