mind
«Нафтогаз» судитиметься з «Газпромом» у судах Європи

«Нафтогаз» судитиметься з «Газпромом» у судах Європи

Вітренко розповів, що вирішено заарештовувати газ та інші активи «Газпрому» в Європі, не в Україні

«Нафтогаз» судитиметься з 	«Газпромом» у судах Європи
Фото: Shutterstock

«Нафтогаз України» планує звернутися з позовами до судів Європи, щоб заарештувати активи російської компанії «Газпром», яка не виконує рішення Стокгольмського арбітражу. Про це заявив комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко в інтерв'ю агентству Reuters, передає DW.

«Нам зрозуміло, що вони цього не зроблять, тому ми почнемо заарештовувати газ та інші активи «Газпрому» в Європі, не в Україні. Ми підемо в суди в Європі», – підкреслив Вітренко.

Вітренко додав, що «Нафтогаз» не буде намагатися заволодіти російським газом, який транспортується через українську газотранспортну систему (ГТС) для європейських клієнтів «Газпрому».

«Ми не хочемо створювати жодної політичної неоднозначності тут, в ЄС, що Україна не є надійною транзитною державою», – сказав Вітренко.

Він також припустив, що «Газпром» може повністю припинити транзит газу через Україну в 2020 році, перенаправивши його новими газопроводами. За словами Вітренко, «Путін хоче покарати Україну», а тому може вдатися до такого кроку. 

Як писав Mind, 28 лютого 2018 року «Нафтогаз України» виграв суперечку з російським «Газпромом». «Нафтогаз» домігся компенсації в сумі $4,63 млрд за недопостачання «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити $2,56 млрд на користь «Нафтогазу».

Однак «Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов'язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» в справі про транзит газу.

Після цього «Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ.

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті