mind
Нерухоме майно аеропорту Одеса арештовано та передано Нацагенції з повернення активів

Нерухоме майно аеропорту Одеса арештовано та передано Нацагенції з повернення активів

Також агенція отримала 75% акцій компанії – власника аеропорту

Нерухоме майно аеропорту Одеса арештовано та передано Нацагенції з повернення активів
Директор "Міжнародного аеропорту "Одеса" Олексій Кочанов
Фото УНІАН

Солом'янський районний суд Києва заарештував і передав будівлю Міжнародного аеропорту Одеса в управління Національному агентству з виявлення, розшуку та управління корупційними активами. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, передають Українські Новини.

«Нерухоме майно Міжнародного аеропорту Одеса і 75% акцій компанії, яка ним володіє, передані в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами», – сказано в ньому.

Відповідне рішення про арешт цих активів і подальшу передачу прийняв суд 29 березня, задовольнивши клопотання детективів Національного антикорупційного бюро й прокурорів САП.

Зокрема, в управління нацагентству передано будівлю аеропорту (зокрема 2 термінали) загальною площею понад 65 000 кв. м.

Загальна вартість арештованого майна становить близько 2 млрд грн.

Зазначається, що НАБУ й САП здійснюють досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Одеської міської ради та ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент».

Як встановило слідство, у 2011 році всупереч вимогам законодавства відбулося відчуження комунального майна Міжнародного аеропорту Одеса на користь суб'єктів господарювання.

Відчуження відбулося внаслідок створення Одеською міською радою та ТОВ «Одеса аеропорт Девелопмент», бенефіціарними власниками якого на той момент були одеські підприємці Борис Кауфман і Олександр Грановський, ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса», до статутного фонду якого було передано майно аеропорту.

У створеному ТОВ «Міжнародний аеропорт Одеса» місцева громада отримала частку в розмірі 25% акцій, решта 75% – відійшли приватним власникам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті