mind
Медведєв запропонував заборонити товари із США у відповідь на санкції

Медведєв запропонував заборонити товари із США у відповідь на санкції

На думку прем’єр-міністра, РФ «намагаються все жорсткіше брати в фінансово-економічне кільце, і не реагувати на це ми не можемо»

Медведєв запропонував заборонити товари із США у відповідь на санкції
Фото Дмитро Медведєв/facebook

Відповіддю на санкції США проти Росії може стати обмеження надходження американських товарів на російські ринки. Про це заявив прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв, передає ВВС.

Остаточне рішення з цього питання прийматиме президент країни, але Медведєв сподівається, що депутати виступатимуть зі своїми ініціативами з реакції на останні санкції з боку Сполучених Штатів.

«На нашому ринку доволі багато продуктів із США, і це не лише цінні папери, з якими треба розбиратись окремо, але і ціла низка інших товарів, які поставляються на наш ринок і випускаються американським бізнесом, – сказав він. – Спроби тиску, включно із неприкритим використанням усіляких санкційних законів під вигаданими приводами, не тільки не зменшуються, а й збільшуються».

Він зазначає, що Росія не відкидає можливість звернення  за захистом ув торгові інститути у відповідь на спроби «покарати росіян» і «використання неконкурентних способів боротьби за економічні ринки».

«Заходи у відповідь мають бути добре прорахованими, не наносити шкоди нам самим, мають бути адекватними, але не виключаю, що за відомими напрямками нам треба буде зважити усі аспекти нашого співробітництва із США, – зазначив Медведєв. – Нас намагаються все жорсткіше брати в фінансово-економічне кільце, і не реагувати на це ми не можемо».

Видання підкреслює, що прем’єр-міністр відомий як поціновувач продукції американської компанії Apple. Його неодноразово помічали з iPhone та iPad, та навіть після того, як йому дарували російські смартфони, він сам казав, що користується іншими телефонами.

Торговий обіг між країнами за підсумками 2017 року склав $24 млрд, з яких на поставки Росії в США прийшлось $17 млрд. РФ постачає до Сполучених Штатів, в основному, нафту, метали, ядерне паливо, мінеральні добрива та рибу. На ці позиції припадає 90% російського експорту до США.

США постачають до РФ літаки, авіаційні двигуни, комплектуючі до літаків та продукцію машинобудування.

Нагадаємо: 6 квітня Мінфін США оголосив про введення санкцій проти кількох десятків російських бізнесменів та олігархів, а також кількох компаній. До їх числа потрапив і бізнесмен Олег Дерипаска.

За лічені дні після введення санкцій найбагатші люди Росії збідніли на $16 млрд.

Як повідомлялось, з минулого четверга ціни на алюміній у світі зросли на 13%. Це рекордні показники інтенсивності зростання з 1988 року. Експерти припускають, що ціни підскочили через побоювання різкого скорочення пропозиції алюмінію на світовому ринку після введення санкцій проти «РусАла».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті