mind
Чорнобильська АЕС спростила правила відвідувань для туристів

Чорнобильська АЕС спростила правила відвідувань для туристів

Кожен зможе побачити, як працює ЧАЕС, відбувається процес зняття з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему

Чорнобильська АЕС спростила правила відвідувань для туристів

Держпідприємство «Чорнобильська АЕС» відкрило програми ознайомчих візитів на станцію для всіх бажаючих. Про це з посиланням на прес-службу ЧАЕС пише Бізнес Цензор.

«Тепер кожен бажаючий зможе побачити, як сьогодні працює ЧАЕС, відбувається процес зняття з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», – йдеться в повідомленні.

Відтепер програма відвідування передбачатиме поїздку на електричці з міста Славутич Київської області через контрольно-пропускний пункт «Семиходи», відвідування захисних споруд, щитів управління, об'єкта «Укриття» і нового безпечного конфайнмента, меморіалу ліквідаторам аварії на станції, обвідного каналу з сомами, обід в їдальні для співробітників станції.

У повідомленні наголошують, що основна увага приділятиметься заходам безпеки для відвідувачів.

«Потрібно пам'ятати, що Чорнобильська АЕС продовжує залишатися ядерним об'єктом, і ми, як і раніше, суворо дотримуємося всіх вимог безпеки для подібних підприємств. Однак ми намагаємося бути максимально відкритими і прозорими, намагаємося мінімізувати кількість бар'єрів для відвідувачів, позбавити їх складної схеми узгодження візиту. Переконаний, що такі зміни стануть додатковими кроками до позитивних перетворень в країні», – зазначив генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін.

У ніч на 26 квітня 1986 року сталися два теплових вибухи з подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території Української РСР. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. 

Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб були евакуйовані із зон забруднення.

У 2016 році французька компанія Novarka завершила установку захисного саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті