Чорнобильська АЕС спростила правила відвідувань для туристів
Кожен зможе побачити, як працює ЧАЕС, відбувається процес зняття з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему

Держпідприємство «Чорнобильська АЕС» відкрило програми ознайомчих візитів на станцію для всіх бажаючих. Про це з посиланням на прес-службу ЧАЕС пише Бізнес Цензор.
«Тепер кожен бажаючий зможе побачити, як сьогодні працює ЧАЕС, відбувається процес зняття з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», – йдеться в повідомленні.
Відтепер програма відвідування передбачатиме поїздку на електричці з міста Славутич Київської області через контрольно-пропускний пункт «Семиходи», відвідування захисних споруд, щитів управління, об'єкта «Укриття» і нового безпечного конфайнмента, меморіалу ліквідаторам аварії на станції, обвідного каналу з сомами, обід в їдальні для співробітників станції.
У повідомленні наголошують, що основна увага приділятиметься заходам безпеки для відвідувачів.
«Потрібно пам'ятати, що Чорнобильська АЕС продовжує залишатися ядерним об'єктом, і ми, як і раніше, суворо дотримуємося всіх вимог безпеки для подібних підприємств. Однак ми намагаємося бути максимально відкритими і прозорими, намагаємося мінімізувати кількість бар'єрів для відвідувачів, позбавити їх складної схеми узгодження візиту. Переконаний, що такі зміни стануть додатковими кроками до позитивних перетворень в країні», – зазначив генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін.
У ніч на 26 квітня 1986 року сталися два теплових вибухи з подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території Української РСР. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб були евакуйовані із зон забруднення.
У 2016 році французька компанія Novarka завершила установку захисного саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].