mind
Мінфін хоче ввести щорічне декларування доходів заможних українців
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Мінфін хоче ввести щорічне декларування доходів заможних українців

Орієнтовна кількість фізосіб – платників податків під час проведення деклараційної кампанії складе 1200 осіб

Мінфін хоче ввести щорічне декларування доходів заможних українців

Міністерство фінансів України пропонує вести окремий облік заможних українців, зобов'язавши їх щорічно подавати декларації про майновий стан і доходи (податкові декларації). Про це з посиланням на відповідний проект закону пише Інтерфакс-Україна.

«Орієнтовна кількість фізосіб – платників податків під час проведення деклараційної кампанії складе 1200 осіб», – йдеться в повідомленні.

Пропонується виділити три критерії для того, щоб відносити громадян до категорії заможних. Зокрема, громадянин може бути кінцевим бенефіціарним власником великого платника податків; мати загальний оподатковуваний дохід за попередній рік в 50 млн грн; мати пряме або опосередковане володіння 10% і більше юрособи-нерезидента, який задекларував дохід за попередній рік 10 млн євро й більше.

Несвоєчасне подання податкової декларації Мінфін пропонує карати штрафом у 10% від суми нарахованого податку на доходи фізосіб (ПДФО).

Законопроект розширює повноваження Державної фіскальної служби отримувати виключно на письмову вимогу інформацію про обіг коштів заможних фізосіб на банківських рахунках за умови належного захисту таких даних.

«Встановлення таких правил є одним із механізмів підвищення рівня податкової дисципліни серед платників податків – фізичних осіб із значними доходами і поліпшення ефективності контролю з боку держави», – наголошує Мінфін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті