mind
В Японії знайшли «майже нескінченне» родовище рідкоземельних металів

В Японії знайшли «майже нескінченне» родовище рідкоземельних металів

Їх запасів має вистачити на задоволення світового попиту на сотні років

В Японії знайшли «майже нескінченне» родовище рідкоземельних металів
фото з pixabay.com

Дослідники виявили під японськими водами сотні критично важливих для сучасних технологій рідкоземельних металів, яких буде достатньо для задоволення світових потреб на сотні років. Про це повідомляє CNBC із посиланням на дослідження, опубліковане Nature.

Матеріали розміщуються на дні Тихого океану на площі приблизно 965 кв. миль, поруч з островом Мінаміторісіма, що знаходиться за 1150 миль від Токіо.

Рідкоземельні метали мають вкрай важливе значення для виробництва високотехнологічної продукції, такої як електрокари, мобільні телефони та акумулятори. Зазначається, що більша частина світового їх видобутку здійснювалася в Китаї.

Згідно з дослідженням, на морському дні міститься більше 16 млн тонн оксидів рідкоземельних елементів. Це еквівалентно постачанню іттрія протягом 780 років, європія протягом 620 років, тербія – 420 років та дизпрозія протягом 730 років.

Відкриття «має потенціал для постачання цих металів майже безкінечно для всього світу», зазначають автори дослідження.

Відкриття родовища може зробити Японію найбільшим у світі виробником матеріалів.

Повідомляється, що Японія почала шукати власні рідкоземельні метали після того, як Китай призупинив постачання у 2010 році на тлі суперечок за приналежність островів, на які претендують обидві країни. Як великий виробник електроніки, Японія потребує рідкоземельних матеріалів для виготовлення компонентів.

Однак в дослідженні зазначається, що видобуток цих матеріалів з морського дна може бути дуже дороговартісною справою. Консорціум японських компанії, дослідників та установ планує провести техніко-економічні дослідження протягом наступних 5 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті